Журналістка «Радіо Свобода» Інна Студзінська, затримана минулого тижня білоруськими силовиками, другий день продовжує голодування, вимагаючи допуску адвоката.

Як пише «Радіо Свобода», станом на 21 липня вона та її колеги Олег Грузділович та Алесь Дащинський залишаються в слідчому ізоляторі на вулиці Окрестіна в Мінську.


Вимагає допуску адвоката. Затримана в Білорусі журналістка продовжує голодування

Вимагає допуску адвоката. Затримана в Білорусі журналістка продовжує голодування

Серед цих трьох лише Алесь Дащинський 21 липня мав зустріч із адвокатом. Звинувачення їм досі невідомі, допитів не було, пише ЗМІ.

Троє журналістів «Радіо Свобода» були затримані 16 липня після обшуків за їхніми домашніми адресами. 20 липня працівник слідчого ізолятора повідомив родичам, що Олега Грузділовича та Алеся Дащинського затримали на термін до 10 днів. Того ж дня стало відомо, що Інна Студзінська оголосила голодування, а правозахисники визнали всіх трьох політичними в’язнями.

До слова, напередодні головний редактор білоруських журналів «Наша гісторыя» («Наша історія»), «Дуда» і «Асцярожна: дзеці!» («Обережно: діти») Андрій Динько звільнений із СІЗО під зобов'язання про явку до слідчих.

Обшуки та допити працівників «Нашої Ниви» проводилися за ст. 342 КК (організація або підготовка дій, які грубо порушують громадський порядок, або участь у них), ст. 293 КК (масові заворушення).

Також повідомлялося, що Офіс генпрокурора взявся за Лукашенка через співпрацю з терористами «ЛНР».

Джерело