28 липня на полігоні під Житомиром розпочалися змагання на кращу снайперську пару серед підрозділів десантно-штурмових військ. Стріляють із різних видів зброї та з будь-яких позицій. З переможців змагань сформують збірну команду десантно-штурмових військ, яка змагатиметься на чемпіонаті Збройних сил України.

У змаганнях беруть участь снайпери з усіх підрозділів десантно-штурмових військ. Військові змагаються у стрільбі з різних видів зброї – пістолетів та снайперських гвинтівок. Стріляють із різних дистанцій та максимально незручних положень, наприклад, до своєї позиції вони мають проповзти кількадесят метрів, а потім із цієї ж необладнаної позиції зробити постріл.

На полігоні під Житомиром розпочалися змагання серед десантників на кращу снайперську пару

Учасник змагань "Бетмен" каже, що для снайперів дуже важливо спиною відчувати свого напарника, який не лише прикриває, а й коректує вогонь.

"Найголовніше у парі – це злагодженість, – каже учасник змагань "Бетмен". – Пара у будь-якому разі – це друзі, люди, які розуміють один одного з півслова. Ми знаємо звички один одного, особливості характеру. Ми не забобонні, просто перфекціоністи у всьому, у нас все має бути чітко, всі речі мають бути на своїх місцях".

Учасник змагань з позивним "Перший" каже, що одним із головних секретів снайпера і є перфекціонізм у всьому: від того, що кожна дрібниця має бути на своєму місці, і до відчуття партнера.

"Не завжди позиція підготовлена, доводиться стріляти з незручних, зовсім непідготовлених позицій, там все хитається, сітка прицілу ходить туди-сюди, ти навіть не можеш навести на ціль, тому потрібно постійно спілкуватися. Спілкування – це у нашій справі запорука успіху, – розповів учасник змагань з позивним "Перший".

Змагання триватимуть протягом двох днів. За їх результатами з найкращих пар сформують збірну команду десантників, яка змагатиметься вже на Чемпіонаті Збройних сил України.

"Участь у таких змаганнях – це безцінний досвід, так як всі учасники змагань – це не спортсмени-стрілки, а люди, які постійно у своїй службовій діяльності виконують бойові завдання, – каже заступник головного судді змагань Володимир. – По-друге, це підвищення рівня майстерності, бо кожен учасник знає, що найкраще тренування – це участь у таких змаганнях".

Джерело