Єдиний в Західній Україні сектор водної поліції діє у Хмельницькій області. За півтора місяці діяльності цього підрозділу було порушено вісім кримінальних проводжень та складено шістнадцять адміністративних порушень. А найбільший штраф за роботу підрозділу сягнув 1,7 мільйонів гривень. Його сплатили за вилов червонокнижної риби.

Про це Суспільному розповів начальник сектору водної поліції Кам’янець-Подільського районного управління поліції Олексій Кірілков.

За його словами, на водну поліцію покладені такі обов’язки, як, насамперед, боротьба з браконьєрством.

Водна поліція: для чого її створили на Хмельниччині і як працює Боротьба з браконьєрами

Під час одного із патрулювань водної поліції річкою Дністер біля села Рудківці колишнього Новоушицького району, в якому побували і кореспонденти Суспільного, правоохоронці на моторному катері помічають у воді саморобний буй. Підпливши до нього, інспектор водної поліції Віталій Гевко підтягує буй та витягує рибацьку сітку, яку, ймовірно, поставили тут браконьєри. Поліцейський розповідає: зазвичай браконьєри ставлять сітки біля берега, подалі від людей.

За словами начальника сектору водної поліції Олексія Кірілкова, після вилучення браконьєрські сітки знищують.

«От зараз ми з вами під час патрулювання виявили у воді буй з пластикової пляшки. Підплили до неї й побачили, що це так званий маяк, до якого прикріплений екран. Це заборонене знаряддя лову, яке ми вилучили, на березі описали та склали протокол вилучення. Після цього усе це рибальське знаряддя буде знищене», - каже поліцейський.

За півтора місяці існування водної поліції, відпрацював з колегами спільну роботу і поліцейський офіцер Новоушицької територіальної громади.

«Якщо я бачу, що біля берега чи на воді є підозрілі люди та плавзасоби, які можуть здійснювати незаконний вилов риби, я одразу зв’язуюся із водним патрулем і ми вже перевіряємо, чи то не бракон’єри. Якщо виявляється, що це справді порушники, то вони притягуються до відповідальності», - розповідає поліцейський офіцер громади Володимир Павлішин.

П'яний за кермом незареєстрованого катера

За словами начальника сектору водної поліції Олексія Кірілкова, до їх обов’язків також входить перевірка водіїв водних плавзасобів.

«Усі човни з двигуном та човни, які не мають двигуна, але завдовжки більше 4 метрів, мають бути зареєстровані, а кермувальники таких плавзасобів повинні обов’язково мати посвідчення водія плавзасобу», - каже Олексій Кірілков.

Його колега, інспектор сектору водної поліції Віталій Гевко додає, що кермувальників катера чи човна працівники водної поліції перевіряють і на стан алкогольного сп’яніння. Для цього використовують драгер.

«За півтора місяці склали п’ять адмінпротоколів за водіння плавзасобом у нетверезому стані. Таким водіям загрожує адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривень. Також його можуть позбавити посвідчення водія плавзасобу від одного до двох років», - говорить Віталій Гевко.

Робота з відпочивальниками

До обов’язків водної поліції входить і проведення профілактичної роботи з відпочиваючими на прибережній території, додає пресофіцерка Кам’янець-Подільського районного управління області Тетяна Чубар.

«Одним з функціональних обов’язків як поліції загалом, так і водної поліції зокрема, є забезпечення публічної безпеки та порядку. До зони обслуговування водної поліції входить прибережна територія, і особливу увагу вони звертають на відпочивальників, дивляться, чи слідкують вони за дітьми та чи не зловживають алкогольними напоями», - каже пресофіцерка.

За словами начальника сектору водної поліції Олексія Кірілкова, їхній відділ, в якому наразі налічується п’ять людей, патрулює 331 кілометр прибережної зони Дністра і 142 квадратних кілометра водного плеса цієї річки. Загалом, каже, контролюють усі водні об’єкти на території області.

Читайте також На Хмельниччині надзвичайники на Дністрі врятували двох людей З серпня на водоймах Хмельниччини встановлюється заборона на вилов раків Вода на міському пляжі Хмельницького відповідає усім нормам безпеки

Джерело