Який сьогодні день 

29 липня — у світі відзначають Міжнародний день тигра, День Сил спеціальних операцій ЗСУ, Міжнародний день соціокультурного розмаїття та боротьби з дискримінацією.

Міжнародний день тигра

29 липня: який сьогодні день, свято, прикмети, традиції, День ангела

Міжнародний день тигра — щорічне свято, що проводиться щороку 29 липня. Воно було започатковане в 2010 році на Санкт-Петербурзькому саміті тигрів.

Метою цього дня є просування глобальної системи захисту природних середовищ існування тигрів та підвищення рівня обізнаності та підтримки з питань збереження тигрів.

Міжнародний день соціокультурного розмаїття та боротьби з дискримінацією

29 липня світ відзначає Міжнародний день соціокультурного розмаїття та боротьби з дискримінацією.

Мета свята - привернення суспільної уваги до проблеми дискримінації, поширення ідеї мирного співіснування та гуманізму, залучення до поваги культурної спадщини та розмаїття кожного народу.

День Сил спеціальних операцій ЗСУ

29 липня кожного року Україна відзначає доволі молоде професійне свято – День Сил спеціальних операцій Збройних Сил. Цей рід військ утворили у січні 2016 року, і започаткували це свято 26 липня 2016 року.  Мета дня - привернення уваги українців до вагомої ролі Сил спеціальних операцій для державної оборони, подяка військовим за їхню старанну діяльність на благо України та героїзм під час антитерористичної операції, розвиток військових традицій.

Завдання Сил спеціальних операцій: сучасні бойові дії, розвідка, психологічні та антитерористичні операції, робота з полоненими, шпигунські дії та багато іншого.

День ангела сьогодні 

День ангела (іменини) святкують: Юлія, Яків, Валентина, Петро, Федір, Павло, Алевтина та Іван.

Яке православне (християнське) свято сьогодні

29 липня православні вшановують пам'ять священномученика Афіногена і 10 його учнів.

Священномученик Афіноген

Священномученик Афіноген і 10 його учнів постраждали під час гонінь на християн в місті Севастії. Правитель Філомарх влаштував велике свято на честь язичницьких богів і наказав  городянам принести жертву ідолам - ті відмовилися, оскільки у своїй більшості були християнами.

Воїнам наказано було бити народ, і багато християн загинуло. Сам же імператор звелів розшукати того, хто поширював християнство серед населення. Ним виявився єпископ Афіноген, який жив у монастирі зі своїми 10 учнями.

Єпископа та його учнів затримали, катували та обезголовили.

Які народні прикмети і традиції сьогодні

Традиції: 

Зазвичай з цього дня спека поступово зменшується. Дні ще теплі, а ночі стають прохолоднішими. У народі говорили: "На Афіногена птиці замовкають, а ночі холоднішають".

Вірили, що 29 липня по лісу ходить зоря і підбирає пташине пір’я, тому в ліс не ходили в ліс, боячись її потривожити. Також цього дня не рубали рубали дрова, не полювали, не збирали ягоди і гриби, не кричали і не співали поруч з лісом, щоб не здіймати зайвого шуму.

Прикмети:

Дощовий день – урожай буде добрим.

Бадилля у моркви похилилося – буде дощ.

Йде дощ – чекай доброго врожаю хліба.

Що не можна робити цього дня

Не можна сваритись, кричати та бажати комусь зла;

Не можна зловживати шкідливою їжею, спиртним і піддаватись шкідливим звичкам;

Не можна робити генеральне прибирання.

Що сталося цього дня

626 — розпочалася десятиденна облога столиці Візантійської імперії Константинополя аварами і союзними їм племенами слов'ян, булгар і гепідов під час ірансько-візантійської війни.

1423 — Великим князем Литовським, королем Польським Владиславом II Ягайло в містечку Пшедбуж на річці Пилиця надані права міста Лодзі, в тому числі право проводити ярмаркипо середах і дві великі ярмарки на рік.

1565 — королева Шотландії Марія Стюарт одружилася зі своїм кузеном Генріхом Стюартом, лордом Дарнлі.

1696 — козацьке військо за підтримки московських військ захопило турецьку фортецю Азов.

1776 — останній український кошовий отаман Петро Калнишевський відправлений на Соловецькі острови, де провів в ув'язненні 25 років.

1836 — урочисте відкриття в Парижі Тріумфальної арки.

1899 — завершилася I Гаазька конференція миру, з метою розробки багатосторонніх угод у галузі законів і звичаїв війни.

1907 — створена Всесвітня організація скаутського руху.

1914 — введена до ладу перша трансамериканська телефонна лінія Нью-Йорк—Сан Франциско.

1948 — у Лондоні розпочалися XIV Літні Олімпійські ігри.

1998 — у Лос-Анджелесі американець С. Рід зробив найдовший в історії стрибок з даху 14-поверхового будинку на дах іншого будинку — на мотоциклі він пролетів 19,8 метрів.

2005 — астрономи оголосили про відкриття карликової планети Ерида.

2010 — в Демократичній Республіці Конго на річці Касаї в провінції Бандунду перекинувся пором. Щонайменше 80 (за іншими даними 140) людей загинуло.

Хто народився цього дня

1817 — Іван Айвазовський, український живописець-мариніст вірменського походження.

1865 — Андрей Шептицький, український церковний діяч, меценат, голова УГКЦ, митрополит.

1887 — Михайло Садовський, український військовий та громадський діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, організатор Українського воєнно-історичного товариства у Польщі.

1904 — Дмитро Іваненко, український фізик-теоретик, автор протон-нейтронної моделі атомного ядра.

1957 — Неллі Кім, радянська гімнастка, п'ятикратна олімпійська чемпіонка.

1984 — Ганна Безсонова, українська гімнастка, абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики 2007 року, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор 2004 і 2008 років.

Джерело