Визнати родину загиблого в авіакатастрофі на Харківщині курсанта Максима Хом'ячука з Вінниччини — членами сім'ї загиблого військовослужбовця. Це відповідь, яка надійшла мамі Максима — Катерині Хом'ячук від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

У червні Суспільне уже розповідало про цю родину, ми намагалися з'ясувати на чиєму боці закон.

Майже рік Катерина Хом'ячук каже, куди тільки не зверталася, отримувала відмови. Водночас, інші 17 родин загиблих курсантів — статус членів сім'ї загиблих військовослужбовців отримали.

Родину Хом'ячуків з Вінниччини визнали членами сім'ї загиблого військовослужбовця

Даний статус передбачає пільги на комунальні послуги та проїзд у транспорті. Також дострокову пенсію за віком — жінки у 50 років, якщо мають страховий стаж не менше 20 років. Втім, у вінницькому районному управлінні праці і соцзахисту населення Катерині Хом'ячук відмовили в отриманні статусу.

Очільниця відомства Надія Ходацька відмову аргументувала тим, що син жінки — Максим Хом'ячук не був у діючій армії. А в обласному військоматі фахівчиня Альона Янюк сказала, що такий статус дають лише тоді, якби члени сім'ї перебували на утриманні військовослужбовця Хом'ячука, а так як мама не була на його утриманні — теж відмовили.

За словами юриста Валентина Волинця, права родин загиблих військовослужбовців захищає Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту". Чинність цього Закону поширюється на "сім’ї військовослужбовців, які померли внаслідок поранення, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків).

Що відомо

В авіакатастрофі військового Ан-26 25 вересня загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижили в результаті катастрофи — В'ячеслав Золочевський і Віталій Вільховий. Останній 26 вересня, помер в реанімації. 6 жовтня на площі Свободи у Харкові відбулася церемонія прощання з 25 загиблими. 26 загиблих та вцілілого курсанта нагороджено медалями "За військову службу Україні". За попередньою оцінкою фахівців, в літаку відмовив датчик у двигуні, але не сам двигун. Літак зачепився за землю, впав і загорівся. "Як в комп’ютерний грі": що розповів курсант, який вижив в авіакатастрофі в Чугуєві. В ДБР назвали чотири версії причин падіння літака в Чугуєві на Харківщині. На час розслідування Кабмін заборонив навчальні польоти на Ан-26 та його аналогів. За штурвалом літака Ан-26 був пілот, який мав понад 700 годин нальоту.

Джерело