У Хмельницькій тергромаді від початку імунізації від коронавірусної інфекції щепили понад 13 відсотків усього дорослого населення громади. Про це на брифінгу розповів заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш, підбиваючи підсумки першого тижня п’ятого етапу вакцинації в Хмельницькій тергромаді.

За його словами, 30 тисяч дорослих з двохсот тридцяти в громаді отримали першу дозу вакцини, 17 тисяч – дві дози. До сімдесяти відсотків населення, коли набувається колективний імунітет, каже чиновник, ще далеко, та до початку жовтня планують щепити третину дорослих жителів громади, це приблизно 70 тисяч людей. А до кінця року, додає Роман Примуш, за теперішніми темпами імунізації 70 відсотків населення вакцинують.

"Щодо наявності вакцин, то всі вакцини є в наявності. В центрі вакцинації, який працює щоденно, з 9-ї до 16-ї години, на даний час проводиться вакцинація вакциною "Moderna" в будні дні, в суботу і неділю вакцинація проводиться вакциною "Coronavak". Тому що велика кількість людей імунізувалися першою дозою цього препарату і потребують ревакцинації", - каже посадовець.

Понад 13 відсотків жителів Хмельницької тергромади отримали щеплення від COVID-19

Найбільше жителів громади вакцинувалися "Пфайзером", каже заступник голови, майже 10 тисяч першою дозою та понад 6 тисяч другою дозою. Цією вакциною – продовжує Роман Примуш, щеплювали колективи, де працює 50 та більше людей.

З його слів, це, зокрема, медики та освітяни. Стосовно ковідних сертифікатів, то їх видаватимуть не медики у центрах чи пунктах щеплень, а сімейні лікарі.

"Ми вирішили, щоб сімейні лікарі видавали ці сертифікати, це буде зручніше і для сімейного лікаря, який буде в курсі і пришвидшить роботу центру. Раніше видавали сертифікати міжнародного зразка тільки на жовтому папері, тепер дозволяється і на білому. Що стосується електронних сертифікатів, міністерство цифрової трансформації до кінця серпня планує завершити бета-тестування ковід-сертифікатів в додатку "Дія", який буде за QR-кодом зчитуватися інформацію про вакцинацію. Людям нічого не треба робити додатково, вся інформація буде автоматично підтягуватися в їхній особистий кабінет в додаток", пояснює Роман Примуш

Роман Примуш говорить, зараз відбувається комунікація міністерства закордонних справ України з іншими країнами щодо визнання українських ковід сертифікатів. Додає, перш ніж вирушити за кордон, слід ознайомитися на сайті міністерства закордонних справ, чи визнає обрана країна український сертифікат.

Що відомо На Хмельниччині Центри масової вакцинації проти COVID-19 з 22 липня почали працювати сім днів на тиждень. У будні дні в них щеплюватимуть вакциною Pfizer та Moderna, у вихідні дні вакциною Coronavaс. На Хмельниччині щоденно працюватиме чотири Центри вакцинації. Якою вакциною щеплюватимуть Ляшко заявив, що Україні не працюють 40% пунктів вакцинації від COVID-19. Регіони заперечують На Хмельниччині пояснили заяву Ляшка щодо непрацюючих пунктів щеплень

Читайте нас у Telegram: головні новини Хмельницького та області

Джерело