Сьогодні, 30 липня, християни шанують Святу великомученицю Марину. ЇЇ споконвіку вважають покровительницею породіль та дітей.

Історична довідка

Достеменних даних про її життєвий шлях не збереглося. За переказами, вона жила у родині жерця, який був язичником у Римській імперії. Матері дівчина не мала. Її виховувала нянька, яка була християнкою. Тому й Марина, потаємно була похрещена і дала обітницю цноти протягом усього життя. Саме її доброта та чесноти її і згубили. У 15 років вона відмовилась приносити пожертву язичницьким ідолам та відрікатися від християнства. Тому, її притягли до громадського суду та засудили до смертної кари шляхом спалення на вогнищі.

День Святої Марини 30 липня: що обов'язково потрібно зробити всім жінкам, головні традиції і заборони свята

Кажуть, що саме тоді, до неї прилетів голуб і поміг звільнитися. Марина дивом уціліла. Проте, її таки стратили відрубавши голову. Відомо, що мощі святої великомучениці зберігають у різних куточках Європи.

Традиції та заборони

Зазвичай, у святої великомучениці прийнято просити, щоб пологи пройшли легко. Окрім цього, свята Марина – покровителька малечі. Вважають, що мощі мучениці також можуть зцілювати душевнохворих. Віряни вважають, що сьогодні корисно йти до водойм і постійно плавати. Нібито, саме так можна вилікуватись від хвороб та зцілити тіло.

А от тяжко працювати сьогодні, навпаки – на можна. Також традиції забороняють кричати та конфліктувати із дітьми. 

Прикмети 

За сьогоднішнім днем визначають, якою буде погода восени та взимку. Якщо задощить, то і осінь прогнозують дощовою. Гроза віщуватиме холодну зиму. А сонячний день значить, що і осінь буде теплою, а зима малосніжною. 

Джерело