На ділянці узбережжя Хаджибейського лиману навпроти селища Наті зафіксували гибель сотні особин товстолобика, білого амура, коропа та пеленгаса. Про таке Суспільному розповів еколог Владислав Балінський.

За його словами, масовий мор риби в Хаджибейському лимані він помітив 29 липня. Така ситуація повторюється щороку та пов'язана з цвітінням ціанобактерій внаслідок надмірного забруднення водойми, запевнив еколог.

"Цьогоріч цвітіння досить інтенсивне, вода яскраво-зеленого кольору. Це пов'язано з надмірною водойми, такі заморні процеси є локальними, але доволі масштабними", – пояснив Балінський.

На Хаджибейському лимані в Одеській області через забруднення гине риба – еколог

Еколог зауважив, що найчастіше масово риба гине в тій частині Хаджибейського лиману, де скидають стічні води Станції біологічного очищення "Північна", яка перебуває на балансі приватного підприємства "Інфоксводоканал".

За словами еколога, минулого року він звертався до Державної екологічної інспекції Одеської області щодо перевірки ймовірного перевищення забруднення в водах, які скидають станції біологічного очищення.

"Згідно з результатами перевірки, у поверхневих водах лиману присутні азотовмісні речовини, переважно це солі амонію і низка інших, які в 7-8 разів перевищують нормовані значення. Це свідчить про те, що це погано очищені стічні води, а накопичення сполук азоту, фосфору та сірки викликає бурхливий ріст мікроорганізмів, через що і виникають такі заморні процеси", – наголосив Балінський.

Еколог зауважив, що цвітіння в лимані викликають ціанобактерії, які виділяють токсичні речовини, внаслідок яких гине риба.

Він наголосив, що цвітіння може бути небезпечне для людей, адже токсини викликають низку шкірних захворювань та кишкові отруєння.

Кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем до прессекретаря філії "Інфоксводоканал" Сергія Чабана. Він запевнив, що підприємство скидає до Хаджибейського лиману лише очищені стічні води.

"Думка еколога повинна підтверджуватися результатами аналізів. Ціанобактерія, про яку він каже, росте у Чорному морі навіть біля узбережжя Криму. Так що, "Інфоксводоканал" винний, що вона і там росте? Є комісія ТЕБ при Одеській ОДА, де приймають рішення та зобов'язуть нас скидати воду в конкретну водойму. Усі наші стічні води є очищеними: це прозора вода, без запахів, без бактерій та забруднень. Ми щодоби проводимо аналізи. Також регулярно відбираються аналізи державними екологічними підрозділами, жодних порушень не зафіксовано", – пояснив Чабан.

Він додав, ситуація з мором риби "дуже часто" виникає на Хаджибейському лимані. Утім якби "Інфоксводоканал" скидав забруднення до водойми, то це б повторювалося щомісяця у будь-яку пору.

"Але ж є також стічні води інших підприємств, які не контролюються. Ніхто не каже про добрива, які стікають після злив. Ця проблема ще була багато років тому. І ситуація щороку повторюється", – наголосив прессекретар.

Щодо припису та протоколу, який фахівці Держекоінспекції склали за частиною 1 статті 164 КУпАП, Чабан пояснив, що не володіє такої інформацією та не може прокоментувати.

Читайте також В Одеській області лиман зацвів отруйними водоростями – еколог На Тузлівських лиманах в Одеській області гине риба – еколог

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Джерело