У місті Олександрія Кіровоградської області відбувається дводенний фестиваль гладіолусів ”Скіфська веселка”. Участь у ньому беруть два десятка людей з п’яти регіонів України, які представили на ньому пів тисячі сортів квітів – розповів співорганізатор фестивалю Ігор Гречаний. Фестиваль в Олександрії відбувається вп’яте.

Організувала фестиваль громадська організація ”Гладіолуси без кордонів”. Його мета – показати відвідувачам якомога більше сортів цих квітів – сказав Ігор Гречаний: ”У світі існує 8 тисяч сортів гладіолусів. Тут представлені близько 500. П’ятий фестиваль за кількістю і якістю квітів перевершив попередні”.

Фестиваль відбувається у приміщенні міської бібліотеки для юнацтва в Олександрії. На нього приїхали учасники з Кіровоградської, Київської, Черкаської, Дніпропетровської та Харківської областей.

На фестивалі гладіолусів в Олександрії презентували пів тисячі сортів квітів

За словами Ігоря Гречаного, в рамках фестивалю проводять конкурс на кращу назву сорту, який вивела колекціонерка з Київської області Владислава Патока: ”Він вперше представлений на нашому фестивалі. Всі відвідувачі можуть написати свої пропозиції щодо назви, а селекціонерка вибере варіант, який їй сподобається найбільше, і сорт піде в життя під цієї назвою”.

Владислава Патока приїхала на фестиваль вп’яте. Вирощує гладіолуси 20 років: ”Радує, що кожного року з’являються нові учасники. Ті люди, які спочатку просто приїжджали подивитися на гладіолуси, сьогодні приїхали сюди в якості учасників”.

Читайте також: Подружжя Гречаних з Кіровоградщини перетворило своє подвір’я на ботанічний сад.

Хочуть проводити фестиваль квітів щороку – сказала Тетяна Гречана: ”Заснували ми цей фестиваль спільно із Владою і Юрієм Патоками. Відповідаємо за доставку квітів і приїзд учасників”.

Подружжя Гречаних на фестивалі представило близько 70 сортів. За словами Тетяни Гречаної, привезли квіти у чотирьох відрах, зрізали їх протягом тижня: ”Щоб гладіолус довше радував свіжістю, зрізати його треба, коли розпуститься перша нижня квітка. Потім гладіолус на 3-4 дні слід помістити у холодне приміщення, де він розпуститься повністю. Потім його можна використовувати в букеті”.

31 липня фестиваль-виставка діятиме з 9:00 до 17:00. Вхід вільний.

Джерело