Права засновника дочірніх підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» передадуть громадам. За цей проект сьогодні проголосували депутати на сесії обласної ради. На інвентаризацію земель депутати заклали у бюджеті 30 мільйонів гривень. Коли розпочнеться цей процес – читайте далі.

Сесія обласної ради. Депутати обговорюють механізми передачі лісів громадам. Їх пропонують два. Один передбачає введення громад у засновники. Такий проект погодили депутати на засіданні робочої групи, сказав заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

«Інвентаризація точно не має лягати на фінансову складову громад, а друге це введення у засновники територіальних громад, на території яких перебувають ліси».

Інший альтернативний проект передбачає передати дочірні підприємства у комунальні підприємства громад. Його за день до сесії подала фракція партії «Наш край».

Облрада про землі КП «Чернігівоблагролісу»: що дістанеться громадам? «В першу чергу передаємо корпоративні права і майновий комплекс в цілому. На території тих громад, де знаходяться ДП. Із комунального підприємства обласної ради у комунальне підприємство ОТГ. Дочірні підприємства через аукціон починають продавати свою продукцію. І таким чином заробляють гроші на інвентаризацію», – говорить депутат обласної ради від фракції «Наш край», Сергій Баришовець.

Комунальне підприємство обласної ради «Чернігівоблагроліс» займається охороною і відновленням лісів, а також отримує прибуток від продажу лісопродукції. Включає в себе 18 дочірніх підприємств і обслуговує загалом 182 тисячі га лісів.

На сьогоднішній день згідно діючого законодавства комунальні підприємства ТГ можуть оформляти ці ліси на комунальне підприємство. В цьому проекті постанови не вказані конкретні терміни, коли це буде зроблено, – говорить депутат обласної ради від фракції «Батьківщина», Іван Якуб.

Депутати підтримали рішення про введення громад у засновники комунального підприємства «Чернігівоблагроліс». За це проголосували 38 депутатів, один – проти ,11 утрималися.

«Через 5 днів, як підпишеться цей проект рішення, і гроші, які ми вводили, а це і прибутки лісгопів, і зміни до бюджету передбачили 2 мільйони гривень, тому інвентаризація буде починатися через 5 днів. Проведемо інвентаризацію, а наш амбітний план це 6 місяців, і вже потім справедливий і законний розподіл між тими учасниками процесу, яких це стосується. Це буде велика компанія, в якій буде велика кількість власників. І вони зможуть домовитися, хто буде займатися у Городні, а хто у Талалаївці», – сказав заступник голови обласної ради, Дмитро Блауш.

На сесії загалом розглянули 6 питань. Після голосування про комунальні ліси голова обласної ради Олена Дмитренко оголосила перерву. Оскільки в залі не працювали планшети для голосування. Коли продовжать засідання, повідомлять згодом.

Читайте також:

Передача лісів громадам: які варіанти розглядатимуть на сесії Чернігівської облради

Джерело