30 липня кореспонденти Суспільного вирішили перевірити чи зупинило запоріжців попередження про небезпечне купання, про яке днями спеціалісти Держспоживслужби повідомили місцеву владу: лабораторний аналіз річкової води біля пляжів "Центральний" та "Правобережний", що у Запоріжжі, показав перевищення вмісту кишкової палички.

Зранку 30 липня на Правобережному пляжі за підрахунками Суспільного перебувало 17-ро відпочивальників. На роздягальнях висіли видруковані таблички з інформацією щодо обмеження купання у зв’язку з погіршенням якості річкової води.

Одна з відпочивальниць, запоріжанка Вікторія Попівща, розповідає: влітку побувала на цьому пляжі 23 рази, попереджувальні таблички бачила: "Ми обережно, стараємося не ковтати цю воду, стараємося якось бути обережними, але важко встояти перед водоймою. Важко літом у жарі".

Запоріжці продовжують купатися у Дніпрі попри попередження про небезпеку

Наталія Довженко живе неподалік від Правобережного пляжу. Розповідає: на цьому пляжі відпочиває та купається через день і не вірить, що у воді й справді є небезпека: "Обмежено купання – це вони кожного року пишуть. Якби щось було дійсно, то б вони закрили пляжі".

Люди кажуть, що попередження про обмеження купання помітили тільки на одній із роздягалень.

Раніше Суспільне Запоріжжя повідомляло про те, що керівництво Держспоживслужби звернулося до міського голови Володимира Буряка з рекомендацією, аби у воді біля громадських пляжів «Центральний» і «Правобережний» припинили купання. Адже протягом липня бактеріологічний склад води у річці Дніпро в межах міста погіршився.

Протягом літа у Запоріжжі беруть проби води з річки Дніпро на «Центральному» та «Правобережному» пляжах фахівці Держпродспоживслужби для лабораторного дослідження на мікробіологічні та фізико-хімічні показники, каже начальниця управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області Світлана Власова.

За її словами, з початку липня щотижня виявляли погіршення бактеріологічного стану, а саме перевищення вмісту лактозопозитивної кишкової палички у 1,5-1,9 раза. Про це повідомляли до Запорізької міської ради.

"Розвитку кишкової палички посприяла спека протягом останнього місяця. Також дощові зливи, під час яких вода з каналізацій потрапляла до річки", — зазначила Світлана Власова.

За словами чиновниці, якщо якість води поліпшиться, про це поінформують місцеву владу та запоріжців.

А поки журналісти Суспільного надіслали інформаційний запит до пресслужби Запорізького міського голови щодо виконання рекомендацій Держпродспоживслужби в області стосовно припинення купання на Центральному й Правобережному пляжах та вжитих для цього профілактичних заходів. Очікуємо відповіді у визначені законом терміни.

Читайте також: Запорізький обласний водоканал перевірять через "озера" питної води під Вільнянськом

Джерело