30 липня, на сесії обласної Ради депутати затвердили нову обласну програму – "Питна вода" Вінницької області. На фінансування програми на 2021-2025 роки планують виділити 345 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної ради.

Програма "Питна вода" передбачає:

На реалізацію програми будівництво мереж водопостачання і водовідведення; нові свердловини та каптажні колодязі; будівництво та реконструкція гідротехнічних споруд; дослідження стану водних ресурсів області.

"На кожній моїй зустрічі з мешканцями першим люди піднімають питання якісного водопостачання. І програма "Питна вода" стане ще одним дієвим інструментом для розвитку громад області", – зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Довідка

На Вінниччині доступ до систем централізованого водопостачання має 42,5% населення. І якщо усі 100% міст та селищ міського типу області забезпечені водогонами, то сіл – усього 24,5%.

Як джерело централізованого питного водопостачання використовуються відкриті водойми (річки) на 5 водогонах (у містах Вінниця, Калинівка, Хмільник Ладижин, Козятин) – це 85% всієї спожитої води в області. Решта споживачів області забезпечується питною водою із підземних джерел – це 429 свердловин та каптажних криниць.

За результатами досліджень, які проводила Держпродспоживслужба, якість води в децентралізованих джерелах значно гірша ніж в централізованих.

Загальне фінансування Програми

Загальне фінансування Програми на 2021-2025 роки – 345 мільйонів гривень. Зокрема, з обласного бюджету спрямують 50 мільйонів гривень.

"Ми розуміємо, що місцеві громади зацікавлені у програмі "Питна вода" і готові до співфінансування. Це було враховано. Ще один аспект – у попередній редакції не було жодного фінансування з інших джерел, з грантових коштів, які будуть залучатися до у розв'язанні питання саме по питній воді. Врахували також те, що у 2022 році з державного бюджету планується виділення коштів з додатковим можливим фінансуванням на Вінницьку область – ці кошти теж заклали у програму", – пояснив голова робочої групи Андрій Ковальов.

Крім того, у новій програмі громадам дали можливість заходити на співфінансування заходів не на умовах 50%, як було в минулій програмі, а на 10%.

Що відомо

Урядом схвалена і подана на розгляд Верховної ради загальнодержавна програма "Питна вода України" на 2021-2025 роки. Загальна вартість коштів – 28,5 мільярдів гривень. За реалізацією обласної програми співфінансування буде половина на половину обласного, місцевого та інших бюджетів. За державною програмою – 90 відсотків державного бюджету і 10 – обласного. Громади області самі визначають першочерговість будівництва водогонів в населених пунктах, на які подають проєктно-кошторисні документації.

Джерело