Карантин, введений через пандемію коронавирусу, завдав психічних та фізичних травм літнім людям. Про це йдеться в дослідженні британської благодійної організації Age UK, пише Daily Mail.

На думку соціологів, мільйони людей можуть ніколи не оговтатися від проблем, що з'явилися під час місяців ув'язнення на самоті через Covid-19.

Організація в лютому 2021 року опитала майже 15 мільйонів чоловік, які потребують догляду, а також тих, хто доглядає за ними. Чверть із них (близько 3,7 мільйона) заявили, що під час карантину відчували фізичний біль. Соціальна ізоляція, нерухомість і відмова від звичного способу життя залишили «глибокі шрами». 17% респондентів (2,7 мільйона) зазнавали труднощів із пересуванням і гірше стояли на ногах, а 12% (1,9 мільйона) – відчували себе залежними. Крім того, 22% (3,2 мільйона) стало важче запам'ятовувати важливі речі, а 43% (6,9 мільйона) – відчували меншу мотивацію робити те, що подобається.

Стало відомо, які психічні травми коронавірус наніс літнім людям

Чимало людей втратили упевненість в собі і не можуть впоратися з домашніми обов'язками самі. Так, 54% осіб похилого віку (8,7 мільйона) відчували себе менш впевнено під час відвідування лікарні, а 37% (6 мільйонів) губилися під час візиту лікарів.

Один із учасників опитування розповів, що впав в депресію. «Я часто сиджу, плачу і задаюся питанням, як я зможу жити далі», – додав він. «Майже через 80 років на планеті у мене почалися панічні атаки», – зізнався інший учасник дослідження. Жінка, яка доглядає за літньою британкою, зазначила, що у підопічної погіршився настрій, бувають провали в пам'яті.

«Ще занадто рано говорити, скільки літніх зможуть оговтатися від пандемії, але, принаймні, це буде складно», – додала директор благодійної організації Керолайн Абрахамс.

Також головний санлікар України розповів про першу жертву штаму «Дельта».

Цього тижня стало відомо, що в Олександрівській лікарні у Києві помер один з шести пацієнтів, у якого виявили штам коронавірусу «Дельта».

Джерело