Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала два роки роботи черкаських нардепів у поточному скликанні Верховної Ради. Про це повідомив її координатор спостереження за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

За його словами, Олег Арсенюк став автором чи співавтором найбільшої кількості законопроєктів, Сергій Рудик найчастіше виступав, а Антон Яценко пропустив найбільше голосувань.

Що зробили та скільки пропустили: Опора – про черкаських нардепів

Участь у голосуваннях

Із жовтня 2019 року активність народних депутатів у пленарних засіданнях визначається їхньою частотою у голосуваннях. Тобто, якщо нардеп не голосує, то він не присутній на засіданнях. Якщо депутат пропустить більше 30% голосувань, йому не відшкодують витрати, пов’язані з виконанням ним депутатських повноважень за місяць.

ОПОРА проаналізувала, що за два роки роботи Верховної Ради України IX скликання відбулося 9 582 голосувань. Черкаські мажоритарники загалом найчастіше голосували “за” (34%), утримувались у 26,3% випадків, пропустили 20,5% голосувань, не голосували будучи в залі у 18% випадків і в 1,2% випадків голосували проти.

Найбільше голосувань (27,6%) пропустив уманський представник фракції ВО "Батьківщина" Антон Яценко. Ще у 59,4% випадків депутат не голосував у той час як його картка була в гнізді системи "Рада". Під час 8,4% голосувань Антон Яценко тиснув кнопку "за", під час 4,4% – утримувався і у 0,2% випадків був проти.

Смілянський представник від партії "За майбутнє" Сергій Рудик пропустив 27,5% голосувань. Під час 47,2% голосувань він тис кнопку "за", у 13,9% випадків утримувався, у 8,4% – не голосував будучи присутнім і під час 3% голосувань був проти.

Представник Корсуня-Шевченківського, член фракції “Слуга Народу” Сергій Нагорняк пропустив 25,5% голосувань. У 35,4% випадків депутат голосував "за", у 22,7% – утримувався, 16,2% голосувань проігнорував будучи в залі і у 0,2% випадків голосував проти.

Любов Шпак, яка прдеставляє фракцію "Слуга Народу" була відсутня під час 23% голосувань. У 36,7% випадків вона утримувалась, у 33% тисла кнопку "за", 7,1% голосувань проігнорувала будучи в залі і в 0,2% випадків голосувала проти.

Депутат, який представляє Жашків та фракцію "Слуга Народу", Андрій Стріхарський пропустив 15,8% голосувань. У 39,8% він голосував "за", у 37,8% – утримався, не голосував будучи в залі під час 5,9% голосувань і під час 0,7% був проти.

Найбільш відповідальним виявся Олег Арсенюк, член фракції "Слуга Народу". Він пропустив 4,4% голосувань. Разом із тим, він частіше за інших своїх колег із регіону голосував "за" – у 42% випадків. Під час 40,8% голосувань Олег Арсенюк утримувався, під час 9,8% – не голосував і під час 3% був проти.

Голосування проти лінії своєї фракції

За даними сайту rada4you найчастіше за інших черкаських мажоритарників проти своєї фракції голосував Антон Яценко, котрий приєднався до фракції ВО "Батьківщина" лише в травні 2021 року, а до цього представляв депутатську групу "Партія "За майбутнє". Такі голосування складають 62,7% від загальної кількості.

Найменше проти позиції партії голосував Андрій Стріхарський, а саме у 8,5% випадків.

Натомість представник депутатської групи "Партія "За майбутнє" Сергій Рудик голосував проти лінії своєї фракції у 30% випадків, Сергій Нагорняк (26%), Олег Арсенюк голосував проти лінії фракції у 14,6% випадків, Любов Шпак – 11,7%.

Подання законопроєктів, їх тематика та проходження

Як інформацією ОПОРИ, за два роки було зареєстровано 3868 законопроєктів, серед яких ухвалили 480. Найбільше парламентарі підтримували законопроєкти президента (62%), на другому місці – законодавчі ініціативи Уряду (18%), третьому – депутатів (9%).

ОПОРА визначила, що найактивнішим автором/співавтором став Олег Арсенюк. Депутат має 74 розроблених законопроєктів, більшість яких (29,7%) стосуються соціальної тематики, а 27% – соціальної політики. Із прийнятих законів було лише п'ять, дев'ять зняли з розгляду, а решта - на різних стадіях проходження.

До розробки 37 законопроєктів долучився Андрій Стріхарський. Депутат розробляв законопроєкти, які стосуються державного управління (32,5%), по 24,3% галузевого розвитку та правової політики. Два закони набули чинності, шість - зняли з розгляду, 14 ще опрацьовується у комітетах, вісім - підготовлені до другого читання.

Сергій Нагорняк самостійно законопрєкти не розробляв, проте долучився до їхньої розробки, а саме 34 законопроєктів. 47,1% з них стосуються галузевого розвитку, 41,2% – економічної політики. Чинними стали сім (20,6%), десять із запропонованих нардепом законопроєктів зняли з розгляду.

Любов Шпак за два роки роботи долучилась до розробки 32 законопроєктів. 37,5% з них стосуються економічної політики, 25% – галузевого розвитку. Чинним став лише один (3,1%), наразі 15 опрацьовується в комітетах, шість зняли з розгляду.

За інформацією ОПОРИ, найменшу активність у розробці законопроєктів проявили Сергій Рудик та Антон Яценко.

Сергій Рудик за два роки роботи став автором або ж співавтором 24 законопроєктів. Третина з них стосуються галузевого розвитку. Чинним став лише один (4,2%). Сім законопроєктів нардепа зняли з розгляду, 12 опрацьовуються нині у комітетах.

Антон Яценко долучився до розробки 24 законопроєктів. Шестео з них стосуються галузевого розвитку, ще шість — правової політики, а 20,8% економічної політики. Чинності жоден із них не набув, а п’ять вже зняли з розгляду.

Виступи

Протягом двох років у парламенті слово брали не всі депутати, а — 383 депутати.

ОПОРА визначила, що серед черкаських мажоритарників найбільше виступав Сергій Рудик — 107 разів. Його виступи тривали 2 години 54 хвилини і 36 секунд. 40 виступів Антона Яценка тривали 33 хвилини і 4 секунди. Сім разів у Раді виступала Любов Шпак (11 хв 55 с), п’ять разів, з яких лише один із трибуни, виступав Андрій Стріхарський (6 хв 13 с), також п’ять разів і всі з місця виступав Олег Арсенюк (2 хв 25 с) і чотири рази виступав Сергій Нагорняк (3 хв).

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутати Продається Ленін: на Черкащині скульптуру виставили на продаж Опора на Черкащині фіксує політичну рекламу від потенційних кандидатів на 197 окрузі

Джерело