Міністерство юстиції України оприлюднило деякі поради українцям на своєму офіційному сайті. 

Спеціалісти стверджують, що нерухоме майно може перейти у власність іншої особи лише за договором купівлі-продажу. Ця процедура давно знайома для усіх українців.

Проте іноді, не усі знають про те, що перед тим, як укладати основний договір купівлі-продажу, можна підписати ще й попередній. Це може бути своєрідною гарантією того, що учасники правочину не відмовляться від головної домовленості.

Для чого укладається попередній договір: поради та рекомендації  Мін'юсту

У кого може виникнути необхідність в укладанні попереднього договору?

Попередню угоду можуть укладати у випадку, якщо хтось із сторін правочину не має усіх необхідних документів для підписання основного (наприклад, якщо ви купуєте ще недобудований будинок).

У той же час, у попередньому договорі можна погодити усі умови. А ще, за необхідності, попередній договір, як і основний, можна, посвідчувати у нотаріуса (у разі, якщо предметом угоди є нерухомість).

Міністерство юстиції повідомляє, що під час минулого року, державними та приватними нотаріусами Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), зареєстровано більше 35 тисяч договорів із відчуження нерухомого майна (не враховуючи земельні ділянки), лише на Полтавщині – більше 14 тисяч, а у Сумській області 10 тисяч та понад 11 тисяч угод посвідчили нотаріуси у Чернігівській області.

Джерело