Рудий або іспанський слимак потрапив на територію Львівщини більше 10 років тому. З тих пір щороку популяція шкідників зростає і з ними стає дедалі важче боротися. Слимаки пошкоджують рослини та городину, лізуть до хати та у підвали, де нищать запаси овочів. Про це Суспільному розповіли мешканці села Містки.

Марія Чорна та її донька Іванна кажуть: день починають з того, що збирають рудих слимаків. Ще три роки тому жінки почали помічати їх в себе на городі, проте цьогоріч шкідників стало значно більше.

"Кожного ранку я, встаючи о 5-6 годині ранку, беру відро і починаю збирати слимаків, а їх просто не злічити. Щоб мені вийти з хати, треба стрибати між ними. В мене є маленька дитина, а вони залазять до хати. Після дощу я вийшла на дорогу, а їх є просто тисячі, я би навіть сказала, мільйони. Це буквально при дорозі", — каже Іванна Чорна.

За словами Марії Чорної, слимаки шкодять городині.

"Вони і бульбу, і моркву висмоктують, щось м'якеньке, особливо молоденьку рослину, капусту також. Лише стебла залишаються", — каже Марія Чорна.

Спеціальної програми боротьби з цим шкідником в області немає, як і офіційно зареєстрованих препаратів, які рекомендують застосовувати проти рудого слимака. Начальник відділу контролю обігу управління Держпродспоживслужби Львівщини Ярослав Лободзець радить використовувати народні методи.

"Вони гинуть, якщо їх обприскувати нашатирним спиртом. Потрібно 100-150 грам на 10 літрів води. Коли цей розчин потрапляє на слимака, він гине. Також можна опилювати його або порошком гірчиці, або меленим перцем червоним. Або, якщо є невеликі ділянки, можна по периметру обкопати, зробити канавку і туди засипати суміш гірчиці чи перцю і вапна", — каже Ярослав Лободзець.

Небезпека такого шкідника як рудий слимак полягає в тому, що він — всеїдний і дуже швидко розмножується, каже голова Асоціації фермерів Львівщини Ярослав Кардаш.

"Він поїдає всі зелені частини рослин, в першу чергу городніх, квіткових рослин, і сільськогосподарські культури. В нас на Львівщині є цілі поля, які заселені цими шкідниками. Він шалено розмножується і боротись з ним дуже проблематично, оскільки на великих площах це потребує спеціальних засобів і вони дорогі", — голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівщини Ярослав Кардаш.

Випадки масового скупчення раніше фіксували у Винниках та в Дрогобичі.

Читайте також: На Львівщині двох дітей госпіталізували після укусів змій

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Джерело