Учасникам одноденного тренінгу, який відбувся 31 липня, розповіли як користуватися, розробленою українськими винахідниками, мобільною станцією “Сапфір-32”, яку привезли до Запоріжжя торік.

Навчання провів Максим Сорока - науково-технічний консультант міжнародного проєкту “Чисте повітря для України” з міста Дніпра.

Учасників заходу навчали вимірювати стан повітря у різних місцях та систематизувати отриману інформацію. Особливість станції – наявність сенсору небезпечного ультрафіолету, що дозволяє фіксувати шкідливі випромінювання сонця, каже Максим Сорока.

У Запоріжжі навчали робити громадський моніторинг повітря за допомогою мобільної станції

"Станція оперативно аналізує дані й може попереджати населення про зміни якості повітря, смогову ситуацію, несприятливі метеоумови. Мобільні станції мониторингу були виготовлені в дуже в обмеженій кількості, 10 штук. 5 промислових міст, серед яких Запоріжжя, отримали ці станції у подарунок", — розповідає Максим Сорока.

Мобільна станція для вимірювання якості повітря “Сапфір-32” знаходитиметься в обласному Центрі молоді. Нею зможе користуватися будь-хто, але за допомогою інструкторів, - повідомила координаторка громадської організації “Екосенс” Тетяна Жавжарова.

"Це така валізка, яку можна у будь-який куточок міста відправити й перевірити, чи не відбувається якесь промислове забруднення. Обладнання досить високотехнологічне. Не можна натиснути на кнопочку і пішов процес. Треба підключити, зрозуміти куди натискати, куди дивитися, і що означатимуть оці цифри", — зауважує Тетяна Жавжарова.

Суспільне Запоріжжя повідомляло, що громадський моніторинг якості повітря триває в Запоріжжі четвертий рік поспіль - у рамках міжнародного українсько-чеського проєкту “Чисте повітря для України”. На 34-х будинках міста, зокрема, на будівлі Суспільного Запоріжжя, встановлені стаціонарні громадські станції для вимірювання стану повітря. Вони щохвилини збирають дані й передають їх до інформаційної мережі.

"Ще дві станції — одну незабаром отримає ОСББ перше у Запоріжжі — воно, також, буде вимірювати й повідомляти своїм жителям, наскільки у них чисто у районі. І друга — це гімназія № 6 на Космосі, яка, також буде навчати школярів займатися екомоніторингом, щоб вони дізнавалися, що таке екологія і повітря", — зазначила Тетяна Жавжарова.

Читайте також: На Запоріжжі за допомогою нового сайту Фонду держмайна можна орендувати 130 об'єктів

Джерело