Адвокат колишнього судді Миколи Чауса Ростислав Кравець заявив 1 серпня, що зміг його знайти. Він підтвердив, що його підзахисний наразі перебуває під захистом Служби безпеки.

Про це адвокат написав у своєму Telegram-каналі.

"Сьогодні (1 серпня — ред.) пошуки виявилися більш результативними. Микола Чаус знайдений і на скільки це можливо, він у безпеці й отримує необхідну медичну допомогу і повірте, вона йому потрібна", — зазначив Кравець.

Він вказує, що йому вдалося з ним поспілкуватися: "На мій погляд, ситуація не те щоб неординарна, таке взагалі немислимо, щоб могло взагалі статися. Він не є поки затриманим і знаходиться дійсно під захистом СБУ".

Читайте також: Затримання Чауса в Україні: НАБУ заявило, що Служба безпеки відмовилась віддати екссуддю

Адвокат сподівається, що "перші особи держави знайдуть в собі сміливість взяти на себе відповідальність і з максимальним дотриманням прав людини вирішити це питання" і зазначив, що захисники займаються підготовкою всіх необхідних документів.

Також він зауважив, що ні він, ні Чаус — не відчували тиску зі сторони СБУ: "СБУ поки ні на мене, ні на Миколу Чауса ніякого тиску не чинив. Те, що вони можуть це робити, як і будь-який інший правоохоронний орган України, сумнівів немає, як, втім і в будь-якій іншій, навіть найдемократичнішій країні".

Кравець підкреслив, що не спілкувався з керівниками СБУ, "зі слідчим поспілкувалися, але віддалено".

"Проблема СБУ в неналежній комунікації з адвокатами і ЗМІ, на мій погляд. Але ситуація реально зовсім неординарна. Думаю, урок буде хорошим для всіх і протоколи спілкування поміняють і не тільки в СБУ", — резюмував захисник Чауса.

Що відомо У 2016 році суддю Миколу Чауса затримали при отриманні хабаря у розмірі 150 тисяч доларів у справі щодо торгівлі наркотиками. Отримані гроші він закопував на своєму городі у літрових банках. Однак заарештувати суддю не вдалося, оскільки парламент не дав на це дозвіл. Згодом Чаусу вдалося втекти до Молдови. У листопаді 2016 року НАБУ повідомило, що Інтерпол оголосив його у міжнародний розшук. Чауса також підозрювали у тому, що під час Революції гідності, взимку 2014-го, він засуджував автомайданівців за фальсифікованими протоколами. Його намагалися притягти до відповідальності, однак у лютому 2016 року Вища рада правосуддя не знайшла підстав звільнити суддю. У березні 2021 року Україна подала запит на екстрадицію екссудді з Молдови, де він нині переховується. 3 квітня адвокат Чауса Юліан Балан повідомив, що у Кишиневі невідомі викрали суддю-втікача. Згодом цю інформацію підтвердила поліція Молдови. МЗС Молдови заявив, що оголошений за підозрою в хабарництві у міжнародний розшук український суддя Микола Чаус опинився в Україні разом із викрадачами. Парламент Молдови створив слідчу комісію з розслідування обставин можливого викрадення колишнього українського судді Миколи Чауса. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив міністра закордонних справ Молдови Ауреліу Чокоя, що державні установи України не причетні до викрадення з Молдови судді-втікача Миколи Чауса. Згідно з даними розслідування молдовського RiSE Moldova та українського "Слідство.інфо", до зникнення екссудді Чауса можуть бути причетні четверо громадян України. Служба безпеки України порушила кримінальне провадження за фактом викрадення колишнього українського судді Миколи Чауса у Кишиневі. У Молдові 9 травня затримали ще одного підозрюваного у викраденні колишнього українського судді Миколи Чауса. Колишній суддя Микола Чаус заявив, що повернеться в Україну давати свідчення. Вища судова палата Молдови передала до Конституційного суду країни справу про надання політичного притулку колишньому українському судді Миколі Чаусу. Генеральний прокурор Молдови Олексанр Стояногло заявив, що до викрадення колишнього судді Миколи Чауса у Кишиневі причетні державні установи України. 31 липня Служба безпеки підтвердила, що вивезла колишнього суддю Миколу Чауса із села на Вінниччині до Києва, однак заявила, що діяла у межах своїх повноважень та на особисте прохання розшукуваного екссудді. Адвокат Чауса повідомив, що з його підзахисним досі немає зв’язку.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело