З 1 по 7 серпня в Україні триватиме тиждень підтримки грудного вигодовування. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення патології новонароджених обласної дитячої лікарні, що у Кропивницькому, Інна Кожухар. Суспільне дізнавалось про користь грудного вигодовування, як його пропагують серед породіль та чи можна налаштувати годування грудьми не в перші тижні життя дитини.

Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводять щороку з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Привід – ухвалення 1 серпня 1990 року Декларації про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ. В Україні тиждень грудного вигодовування проводиться з 2001 року. Тема тижня 2021 року: ”Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність”.

За словами Інни Кожухар, лікарі починають розповідати жінкам про користь грудного вигодовування до пологів: ”Ми говоримо про те, як це корисно для імунітету дитини, нормального фізичного та інтелектуального розвитку. Працівниці пологових будинків і мої колеги наполягають на тому, щоб мами годували дитину грудьми, мінімум, рік”.

Грудне молоко, за словами лікарки – це збалансований раціон з усіма необхідними дитині поживними речовинами. Воно повністю забезпечує потреби дитини в поживних речовинах протягом перших 6 місяців життя.

Спільна відповідальність. У Кропивницькому розпочали тиждень підтримки грудного вигодовування

Інна Кожухар відзначила, що протягом останніх років породіллі охочіше налагоджують грудне вигодовування: ”У кожній жіночій консультації є ”Школа відповідального батьківства”, де працюють не лише з майбутніми мамами, а й з татами.Їм пояснюють, що це корисно і для здоров’я матері. Крім того, збереження грудного вигодовування вигідне й з економічної точки зору, бо якісні суміші для годування – недешеві”.

В рамках тижня підтримки грудного вигодовування в лікарнях запланували провести тематичні круглі столи і семінари – додала лікарка: ”Враховуючи карантинні обмеження, частину з них проведемо онлайн, охоче відгукнемося на запрошення журналістів, щоб розповісти про користь грудного вигодовування, раді будемо співпраці з громадськими організаціями, яких цікавить ця тема”.

Жінки можуть звернутися за допомогою до приватних консультантів

Консультант з грудного вигодовування з Кропивницького Ірина Радковська розповіла Суспільному, що у своїй роботі керується рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я: ”Найкраще розпочати грудне вигодовування з першої години життя дитини. Для цього в пологовому будинку потрібно наполягати на тому, щоб дитину після народження дали прикласти до грудей максимально швидко. Контакт ”шкіра до шкіри” – дуже важливий”.

ВООЗ, зі слів Ірини Радковської, рекомендує забезпечити виключно грудне вигодовування впродовж перших шести місяців, не використовувати, за можливості, жодних сумішей, пляшечок, сосок тощо. Прикорм, каже, слід вводити поступово, починаючи з шести місяців, але продовжувати годувати грудьми до досягнення дитиною віку двох років і старше.

Кропивничанка Ірина Іванова розповіла, що повністю налаштувала грудне вигодовування, коли сину було 3 місяці: ”На десятий день життя ми потрапили в лікарню. Сину діагностували вроджене запалення легень. Молоко у мене тільки починало з’являтись, в лікарні зникло, мабуть, через нерви. Годувала сина сумішами. Після виписки я звернулася до консультанта з грудного вигодовування”.

Зі слів Ірини Іванової, дільнична лікарка-педіатр не повірила у те, що її дитина від годування сумішами повністю повернулася до грудного молока у віці 4 місяці: ”Ще в пологовому і далі лікарі говорили, шо молока у мене немає і видумувати там немає чого. Після консультацій ми відновили грудне вигодовування зі змішаного до повного. І от до 2 років і 10 місяців я, буцімто не молочна мама, спокійно вигодувала свого малюка”.

Читайте також Фактори виникнення, групи ризику, виявлення та лікування. Кропивницький онкохірург – про рак легенів. Жителька Кіровоградщини вишиває картини, щоб зібрати гроші на лікування сина. На порозі кропивницького ліцею залишили двох дітей чотирьох та півтора років.

Джерело