Старшокласники зайняли 6 місце серед 107 команд світу

Переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента. При тому що українські старшокласники зайняли 6 місце серед 107 команд світу та гідно показали себе на міжнародних олімпіадах із математики, фізики та інформатики. За юних хіміків ще тримаємо кулаки – конкурс закінчиться в перших числах серпня. Попри це натепер завойовано 6 медалей: 3 золоті, 2 срібні та 1 бронзову нагороду. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Катерина Ментус.

Киянин Захар після золотої медалі на міжнародній олімпіаді з математики відпочиває у бабусі в Луцьку. Саме з нею на літніх канікулах багато років розв'язував каверзні задачі. У школі брав участь у багатьох олімпіадах, на яких із легкістю перемагав. Цього року вийшов на міжнародний рівень. Його конкурентами були 600 учасників із різних країн. Олімпіаду проводили онлайн. Захар зумів здобути золото.

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента: подробиці (Відео)

"Олімпіада, була досить складною мені трошки пощастило, що я читав певні теми з математичного аналізу, мені це допомогло на першому турі вирішити одну складну задачу, яку мало хто вирішив, тому я зміг здобути такий високий результат", – розповів золотий медаліст міжнародної олімпіади з математики Захар Наумець.

До міжнародного змагання хлопець готувався самостійно, якщо виникали труднощі – радився з викладачем.

"Він брав рекомендації, які книжки читати, що краще вивчити. Він дуже наполегливий, спрямований на перемогу, він дуже хотів перемогти", – зазначив вчитель математики Києво-Печерського ліцею №171 "Лідер" Олександр Зінченко.

Ще одне золото з математики виборов киянин Андрій Ковригін. Перемогти на міжнародній олімпіаді – мріяв із дитинства.

"В моїй підготовці брало участь дуже багато людей, я вирішував просто задачі, я був в багатьох таборах. Паралельно вдома багато займався, вирішував задачі минулих років, це було дуже складно та нервово", – наголосив золотий медаліст міжнародної олімпіади з математики Андрій Ковригін.

Щоб показати такий результат, Андрій сумлінно займався з викладачами. Вдома – допомагав тато, який спеціалізується на прикладній математиці.

"Ми часто обговорюємо задачі, якісь цікаві моменти. Ми можемо обговорити їх розв'язання, що сподобалось, що ні, і ось цей момент просто стимулює дитину до того що це комусь потрібно, скоріше більше показати та підтримати, що він не займається дурницями", – сказав батько Андрія Ковригіна Ігор Ковригін.

Поїхати на міжнародні олімпіади юні українці змогли лише завдяки небайдужим педагогам. Раніше Міністерство освіти скасувало шкільні конкурси. Через пандемію. І вчителі самі провели олімпіади всередині країни, щоб дати шанс найкращим позмагатися на міжнародному рівні.

Не став миритися з рішенням міністерства професор кафедри обчислювальної математики Богдан Рубльов. Він уже 2-й рік поспіль самотужки влаштовує всеукраїнські олімпіади з цього предмета. Без них не вдасться відправити на міжнародні змагання найкращих.

"Ми писали в МОН, ми написали освітньому омбудсмену, ми написали в Офіс Президента. У МОНі нам відразу відповіли що це була не команда України, це якась збірка окремих учасників, ми її не відряджали, нагороджувати не будемо. Минулого року ми почали ці кроки робити, вони завершилися невдачею. Але коли ти розумієш що займаєшся правильно справою, то не треба зупинятися", – розповів професор кафедри обчислювальної математики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Богдан Рубльов.

Після розголосу в ЗМІ про те, що держава не підтримала юних талантів, у Міністерстві освіти пообіцяли змінити законодавство, щоби виплатити переможцям міжнародної олімпіади президентські премії по 100 тисяч гривень.

"Україна пишається юними олімпійцями й високо цінує їхні здобутки на міжнародній освітній арені. Зараз є очевидним, що підходи до формування команд українців для участі в міжнародних олімпіадах потребують комплексних змін. А тому мною надано доручення фахівцям МОН щодо опрацювання цього питання", – зазначив Міністр освіти і науки України.

Тим часом, Андрій Ковригін уже вступив до Варшавського університету на інформатику. І саме завдяки золоту на міжнародній олімпіаді ВНЗ надав українцю безкоштовний гуртожиток та платитиме йому стипендію.

Катерина Ментус, Олена Рибінська, Олександр Степанов, Богдан Чаргазия "5 канал"

Джерело