Останньою перешкодою для «Північного потоку – 2» може стати наступний уряд Німеччини, німецькі екологи, а також строгі вимоги Єврокомісії. Про це пише німецька газета Handelsblatt.

«Роками бушувала геополітична битва за завершення будівництва газопроводу. Ця битва закінчується – і починається нова: за введення в експлуатацію та юридичну сертифікацію», – йдеться в матеріалі.

Автори матеріалу припускають, що зміна влади в Німеччині здатна підштовхнути США до нових санкцій проти трубопроводу, а також вплинути на рішення суду за позовом «Німецької екологічної організації», яка виступає за анулювання дозволу на будівництво і експлуатацію «Північного потоку – 2».

Німецькі ЗМІ назвали останню перешкоду для «Північного потоку – 2»

Крім того, зазначає видання, якщо федеральний уряд відвернеться від цього проєкту, то ЄК «можна буде не боятися конфлікту з Німеччиною, і вона зможе схилитися до того, щоб наполягти на виконанні вимог Газової директиви до Газпрому в повному обсязі».

Відзначимо, що 6 вересня оператор будівництва газопроводу «Північний потік – 2» оголосив про зварювання останньої труби в Балтійському морі. Тепер необхідно лише провести пусконалагоджувальні роботи.

Згідно з інформацією Bloomberg, «Газпром» планує запустити подачу газу через газопровід вже з 1 жовтня.

До слова, в Україну їде спецпосланець США щодо «Північного потоку – 2».

Раніше 6 вересня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що «Північний потік – 2» добудують через кілька днів, після чого трубопровід почне працювати. Точні терміни запуску Лавров не назвав.

Також повідомлялося, що Зеленський хоче обговорювати «Північний потік – 2» у нормандському форматі разом із США.

Водночас на зустрічі у Вашингтоні з президентом України Зеленським Байден «особисто гарантував» запровадження санкцій проти «Північного потоку – 2» у разі порушень і створення небезпечної ситуації для України.

Тим часом головний європейський ворог «Газпрому» – польська енергетична компанія PGNiG планує добувати газ в Україні.

Джерело