Вчора, 15 вересня, на полонині “Під Берди” поблизу села Вороненка Надвірнянського району група туристів розвела багаття. Під час цього відбувся вибух й загинули люди.

Після цього один з туристів із цієї групи повідомив, як все сталося.

“Ми були в горах з друзями. Нас було 10 дорослих і 2 діток наших. Розпалили вогонь на горі на місці, де раніше палили його до нас. Зварили їсти і сиділи грілись біля вогню. Дітей вклали спати. Десь за 1.5 год вирішив дров назбирати і пішов за ними. В цей момент стався вибух на місці вогнища. Що саме вибухнуло, ми не знаємо”, – каже Орест Малиш.

“З дітьми все добре, моя дружина на операції”, – один із туристів про вибух в Карпатах

За його словами, двоє чоловіків загинули, четверо жінок з різними опіками і рваними ранами, один турист – із дрібними порізами та ще троє – в порядку без ран, бо вони були в різних сторонах лісу, пішли за дровами

“З дітьми все добре, вони буди далеко. Дівчата в обласній лікарні в Івано-Франківську. Дружина в найважчому стані і зараз на операції. Будемо вдячні за молитовну підтримку”, – каже турист.

Люди розповіли рятувальникам, що вони прибули на ночівлю і на тому місці вже було вогнище. Воно горіло ще до них і туристи також продовжили його палити. Під час цього і стався вибух.

Пізніше у поліції Закарпаття опублікували фото з місця події. На кадрах видно залишки снаряду чи міни.

“На вказаній території, де відпочивали туристи, проходила Лінія Арпада. На місці події виявили вибоїну, що виникла внаслідок вибуху, та уламки металу з корозією, схожі на уламки снаряду часів Першої світової війни”, – йдеться у повідомленні.

“З дітьми все добре, моя дружина на операції”, – один із туристів про вибух в Карпатах

Джерело