У Луцьку завершилася Національна виставка кішок, під час якої відвідувачі мали змогу познайомитися з різними популярними породами кішок, поспілкуватися з професійними заводчиками котів та їх власниками.

Перша частина культурно-освітнього заходу у форматі виставки відбулася 18 вересня в Будинку природи. Як розповіла Суспільному в телефонному коментарі очільниця клубу любителів кішок "А-Мурчик" Наталія Дмитрієва, впродовж дня у виставці взяли участь 42 тварини різних порід і 20 заводчиків.

Серед тварин – такі кішки як: британські короткошерсті, шотландські капловухі, шотландські хайленди, канадські сфінкси, мейн-куни та бенгальські.

У Луцьку відбулася Національна виставка кішок. Кому дісталася перемога

"Тривалий час передові місця займали шотландці. Зараз на Волині залишається популярною ця порода, але ситуація змінюється. Люди стали більше цікавитися мейн-кунами та бенгалами", – зазначила Наталія Дмитрієва.

Зі слів керівниці клубу, приз глядацьких симпатій отримав чорний мармуровий сріблястий мейн-кун на ім'я Бейсманд заводчика Олександра Синицького з Рівного.

Перемогу в номінації "Кращий кіт" здобув чорний мейн кун на ім'я Каспер лучанки Анна Терпелюк, яка є членкинею клубу любителів кішок.

Кращим кошеням визнали бенгальську кішку Асю заводчиці Валентини Басюк з обласного центру Волині.

Під час виставки вихованці Волинського обласного еколого-натуралістичного центру, які відвідали захід, розповіли про різні породи кішок.

Ветеринарний лікар Луцької міської державної ветлікарні Микола Максимчук провів для учасників виставки лекцію про особливості оформлення документів для тварин для виїзду за кордон, догляд за кошенятами, щеплення та кастрацію.

Друга частина заходу – фелінологічний семінар для учасників-заводчиків – відбулася 19 вересня у Волинській обласній бібліотеці для дітей. Під час заходу суддя міжнародної категорії, президент клубу "Пан Коцький" Тетяна Дячук читала лекції про основи науки про кішок, зокрема щодо порід, генетики, фелінологічних систем і особливостей племінної діяльності.

Загалом захід відвідали учасники з Волинської, Львівської та Рівненської областей.

Читайте також: " Самець вже демонструє владу: як обживаються в Луцьку миколаївські левенята"

Джерело