Понад дві сотні волонтерів з різних навчальних закладів області, а також учасники Zero Waste School та екологічного руху Let's do it долучилися до прибирання острова Джарилгач. Акцію присвятили Міжнародному дню чистих берегів.

Учасники акції почали прибувати до Скадовського причалу зранку, багато хто приїхав з Херсона та навколишніх територіальних громад. Щоб дістатися до острова, потрібно проплисти катером близько півтори години. 15-річна Софія Денисенко навчається у Херсоні, витратити вихідний на добрі справи – не шкода, говорить дівчина.

"У нас така подорож. Ми їдемо на острів Джарилгач. Будемо його прибирати від відходів і сміття. Я - з організації Zero Waste School, ми організували цю поїздку. І взяли із собою таку велику громаду", - говорить Софія Денисенко.

На Херсонщині понад 200 волонтерів прибирали острів Джарилгач

Людмила з Малих Копанів. Керує гуртком юних лісівників, навчає сортувати сміття, на Джарилгач їдуть вперше, до цього прибирали у лісах, говорить жінка. Говорить, минулого року їздили до Залізного порту, прибирали ще у лісі. Каже, хоче, щоб діти вірили, що все приймається, і вони закликали, щоб не було оцих сміттєзвалищ.

Марина Кузьмичова також бере участь в акції. Вона представляє Малокопанівську школу. Разом з вчителькою Людмилою Іванівною хоче допомогти з очисткою повітря і всього навколишнього середовища. Говорить, у їх школі вважають, що це важливо, адже кожен повинен допомагати своїй планеті.

Туристичний сезон на Джарилгачі закінчується, тут майже не залишилося наметів. Катер, яким прибули волонтери, – один із останніх. Волонтери розподілилися на групи. Частина з них перебралася на Джарилгач з боку Лазурного і звідти почала прибирання. Острів простягається більш ніж на 40 кілометрів і до середини вересня сюди приїздять туристи, говорить керівниця сектору екологічної освіти та рекреації Наталія Шешина.

"Острів Джарилгач унікальний тим, що це - дика природа, яку можна побачити в Україні дуже рідко. Зазвичай, усі морські узбережжя забудовані. Іде розвиток туризму, а от саме на острові Джарилгач – Національний природний парк, тому тут і територія більш природня, можна побачити і захід сонця, і дельфінів, які просто плавають"", - розповіла Наталія Шешина.

Ірина Буланова - кураторка групи, яка приїхала на прибирання зі Скадовська. Говорить, не перший раз на Джарилгачі, намагають сприяти гарній екології Херсонщини.

Діти збирають сміття, залишене туристами, та сортують його. Цього року туристи стали більш свідомими та забирають сміття із собою, говорить 11-класниця Анастасія Дмитрусенко. Це - її шоста акція.

Водночас не усі ще розуміють необхідність прибирання, говорить Максим. Під час акції стався конфлікт з відпочивальниками, каже хлопець. Коли вони прийшли збирати сміття, ті, хто відпочивали, поводили себе неадекватно, кричали, проганяли та ображали.

Група учасників акції, яка вирушила зі Скадовська, встигла прибрати близько трьох кілометрів узбережжя. Світлана Букарєва приїхала сюди разом зі студентами Херсонського гідрометеорологічного коледжу.

"Мішки ми так не рахували, їх приблизно 20-25. Ми намагалися сортувати. Приємно вражені, що його не так багато. Можливо, населення стало свідомішим. Можливо, природній Джарилгацький парк прибирають. Багато факторів впливають на це", - розповіла Світлана Букарєва.

Джерело