В Івано-Франківську батьки дошкільнят добу чекали біля Центру надання адміністративних послуг, щоб записати дітей у дитячий садок "Джерельце". Чому батьки вирішили організувати "живу" чергу заздалегідь, та яка ситуація із заповненістю в садках у громаді, дізнавалася кореспондентка Суспільного.

Черга біля ЦНАПу в центрі Івано-Франківська почала утворюватися 22 вересня о 16:00. Франківка Христина Князевич каже, що біля установи зібралися батьки, які хочуть записати своїх дітей до нового садочка № 37 "Джерельце". Реєстрацію в електронну чергу у ЦНАПі мали почати 23 вересня, але жінка вирішила чекати у черзі всю ніч. Христина Князевич розповідає, що її дочці – три роки. Вперше у чергу батьки спробували її записати у три дні від народження, але досі садочок дитина не відвідує.

"Вона народилася у липні, а діти, які народилися у січні, до липня всі садочки Івано-Франківська заповнили. Моя дитина "липнева" і не може записатися. Я не знаю, можливо, десь на Пасічній можна записатися, але на Пасічну з Калинової Слободи не зручно її возити, бо не встигнеш її завезти, а вже треба забрати", – розповіла Христина Князевич.

У Франківську батьки добу стояли у черзі до ЦНАПу, щоб записати дітей у садок. Що про це відомо

Батьки, які приходили до ЦНАПу, записували свої дані на листку. У такому порядку вони мали б заходити в установу, щоб зареєструвати дітей в електронну чергу до садочка, розповіла одна із мам Ольга. Своє прізвище вона називати відмовилася. За словами Ольги, батьки почали збиратися тут приблизно о 9:00. До 16:00 прийшли понад 200 людей.

"Усі батьки, які тут присутні, колективно вирішили, що якщо людина один раз не почула свою чергу чи її немає, то її прочитають ще раз. Якщо за другим разом людини немає, значить вона кудись пішла, тоді її викреслюють. Якщо вона приходить знову, то її записують у кінець списку", – сказала жінка.

О 1:00 23 вересня біля ЦНАПу далі стояли батьки і робили перекличку тих, хто є в черзі. О 8:30 у черзі стояли понад 250 людей, розповіла одна з мам Йолана Шуба.

О 9:00 Центр надання адміністративних послуг відкрили. Туди за сформованим списком зайшли батьки. Спочатку вони мали за допомогою терміналу отримати талон, у якому вказані година і стіл, за яким їх обслуговуватимуть. Після цього люди підходили до працівників ЦНАПу з документами та писали заяву. Так вони записалися в електронну чергу до садка.

Франківець Віталій Тодорів планує віддати дитину у "Джерельце" наступного року.

"Видали мені реєстраційну карту дитини уже на садок "Джерельце", усе повністю. Мені залишилося просто у червні віднести туди документи і все", – сказав чоловік.

Реєстрували дітей у садок "Джерельце" троє працівників ЦНАПу. Директор департаменту адміністративних послуг Богдан Питель розповів, що записатися у садок онлайн не можна.

"Ми розглядали цей варіант. Насправді, це є дуже потрібна річ, але повірте мені, що запис онлайн не вирішить проблему повністю, бо справа не в організації реєстрації в заклад. Справа в тому, що є велика кількість охочих і невелика кількість місць у ДНЗ. Відповідно, ми обов’язково впровадимо систему для того, щоб можна було зареєструватися онлайн. Але це буде реєстрація за допомогою BankID, електронного підпису, а багато громадян не використовують ці сервіси", – говорить Богдан Питель.

Дитячий садок № 37 "Джерельце" розташований у мікрорайоні "Липки" на вулиці Івана Мазепи, 164. Він вміщує 115 дітей, однак приймуть майже 200 дошкільнят, каже виконувачка обов'язків директорки закладу Надія Яцевич. За її словами, у садку сформують шість груп. Запрацювати заклад повинен на початку жовтня.

"Далі батьки мають чекати, коли прізвище їхньої дитини засвітиться зеленим кольором в реєстрі. Там стоятиме дата, коли вони мають принести документи до закладу, – розповідає Надія Яцевич. – Упродовж двох днів усіх дітей зареєструють, і відповідно до тієї картини, яку отримає реєстратор, поступово будуть світитися прізвища зеленим кольором для того, щоб і відбувалася поступова адаптація дітей у заклад, бо всі 30 дітей не можуть одразу прийти в одну групу".

За словами директора міського департаменту освіти та науки Ігоря Максимчука, у Івано-Франківській громаді є 45 дитячих садків. 40 із них – у комунальній власності, чотири – приватні та один – державний. Їх відвідують понад 10 300 дітей громади.

Ігор Максимчук сказав, що міськвиконком планує будувати нові дитячі садочки, щоб вирішувати ситуацію із заповненістю. З його слів, в кінці року на вулиці Хоткевича відкриють дошкільний заклад "Подоляночка". Зараз в електронній черзі до дитсадків громади перебуває більше 10 тис. дітей різного віку, серед яких є і новонароджені. За сьогодні в чергу до "Джерельця" у ЦНАПі записали 120 дітей. 150 батьків отримали талони на попередню реєстрацію на завтра, ще 120 – на понеділок.

Читайте також Наскільки електронна черга є ефективною у запобіганні корупції у дошкільних закладах У Франківську стартувала онлайн-реєстрація дітей у перший клас Набір першокласників до шкіл Франківська відбуватиметься лише через електронну чергу

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Джерело