Віктор Пилипенко – один із перших військових, що здійснив камінг-аут Про те, що він гей, чоловік заявив публічно після участі у фотовиставці, присвяченій ЛГБТ-військовим.

За словами Віктора, раніше він довго не міг прийняти свою орієнтацію.

"Я настільки боявся своєї гомосексуальності, що я людям навколо показував, що я гомофоб, що я не такий, мовляв. І навіть принижував одного гея словесно. Потім я перед ним вибачився", – згадує чоловік.

Очолює ЛГБТ-об’єднання військових. Віктор Пилипенко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Після камінг-ауту Віктора деякі люди його засуджували та говорили, що такі вчинки підривають репутацію армії.

"Ці наративи пропагують російські пропагандисти і, як не дивно, праворадикали українські місцеві. Я завжди відповідаю нашим опонентам, українським праворадикалам, що не треба, годі озиратися, на те, що кажуть "за порєбріком", – наголошує ексвійськовий.

Згодом Віктор створив Facebook-спільноту "Військові ЛГБТ та їх союзники", що згодом стала громадською організацією. Нині у групі понад 1900 учасників.

"Самих військових – понад 120. 95 хлопців-геїв військових, плюс більше 20-ти дівчат-лесбійок, це окрема така підгрупа і четверо трансгендерних військових. І 16-ро нас відкритих", – розповів Пилипенко.

Колона ЛГБТ-військових брала участь Марші Рівності-2021, що виступав на ухвалення закону на захист усіх незахищених груп населення від злочинів на ґрунті ненависті та нетерпимості.

"У той час, коли хлопці та дівчата воюють, я в тому числі був на війні, в гарячих точках. Інші – рєбята, які мають здоров’я, сили, повтікали від військоматів, повтікали від війни, і кидаються на дівчат-феміністок, кидаються на марші рівності, б’ють дітей за пофарбоване волосся", – зауважив військовий.

Нині Віктор очолює об’єднання ЛГБТ-військових та ветеранів.

Що відомо Уранці 19 вересня у центрі столиці відбувся Марш рівності, присвячений захисту прав ЛГБТ+ спільноти. За даними організаторів, у ньому взяли участь близько семи тисяч людей. Серед вимог учасників маршу – введення в дію законодавства щодо злочинів на ґрунті нетерпимості до ЛГБТ+ та інших груп. Основний запит цього року — реформи, зміни, безпека та свобода для українців та українок. Участь у заході взяли представники посольств низки країн, закордонних громадських організацій, а також представники організації "Українські військові ЛГБТ за рівні права". Організатори маршу заявили, що захід минув без провокацій.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело