Російський опозиціонер Олексій Навальний заявив, що у виборах до Держдуми Росії його здивувало, як «всемогутній Big Tech перетворився» на помічників президента Росії Володимира Путіна. Заяву політика опублікували на його сторінці у Facebook.

«Гіганти Apple і Google, виконуючи вимоги Кремля, видалили наш застосунок. Мій улюблений YouTube видалив наше відео, а месенджер Telegram заблокував роботу нашого бота. Ці «екстремістські», на думку Путіна, програми містили лише інформацію про кандидатів опозиції», – зазначив Навальний.

Він підкреслив, що згідно із законом і здоровим глуздом кожна людина має право закликати голосувати або не голосувати за кого завгодно.

Навальний розкритикував Apple і Google за виконання вказівок Кремля

«Пишуть, що Кремль змусив Big Tech піти на поступки, висунувши їм мало не список співробітників, які підлягають арешту. Якщо це так, то мовчати про це – найгірший злочин. Це заохочення терориста, який захоплює заручників. Знаю, що більшість із тих, хто працює у Google, Apple – чесні та гарні люди», – написав опозиціонер.

Він закликав співробітників компаній не миритися з боягузтвом начальства.

«Не можу не помітити, що страшно засмучений і розчарований Павлом Дуровим із Telegram. Його я у списку путінських «блокувальників» побачити не очікував. Начебто зовсім нещодавно я виступав на мітингу, скликаному проти блокування Кремлем самого Telegram. І знову б виступив, до речі, те, що хтось зраджує своїм принципам, не означає, що ми маємо поставити під сумнів наші», – заявив Навальний.

Джерело