Єдиний у світі Музей піхви зачинився: його «виселили»

Про це повідомляє журнал Vice.

Музей піхви в лондонському районі Камден, зачиняє свої двері через два роки після фізичного відкриття. Причина — проблеми з орендою приміщення.

Його орендодавець, група власності LabTech, не продовжує договір про оренду приміщення музею, яка закінчується 24 вересня.

Орендувати будь-яке інше приміщення поки не вдається. Ряд власників нерухомості в Лондоні розглянули пропозиції музею, але всі вони зрештою були відхилені. І жодний орендодавець не пояснив підстав для свого рішення.

Не допомогла із пошуком приміщення й підтримка з боку місцевої влади, яка заявляла, що “у неймовірному захваті” від відкриття музею, який “незмірно додасть до нашого колективного розуміння нашого тіла”.

Засновниця музею, Флоренс Шехтер, вважає це проявом “інституційного патріархату”.

Історія музею

Шехтер відкрила музей у 2017 році — як альтернативу Ісландському фалологічному музею. Спершу діяльність вели через мережу та розповсюджуючи рекламу.

Фізичний дім музей знайшов у 2019 році.

 

 

Ідея музею — донести, що “піхва” — не “брудне” слово, а мета — зробити жіночі статеві органи видимими, а не приховувати їх, як щось ганебне.

Музей піхви отримував схвалення не тільки районної ради, але й зірок, зокрема, акторки Джилліан Андерсон (Дейни Скаллі у серіалі “Цілком таємно”).

Першу виставка “Muff Busters: Міфи про піхву та як з ними боротися” у 2019 році відвідали понад 111 тисяч осіб.

Інша, “Місячні”, була високо оцінена відвідувачами: 89% зазначили, що дізналися про менструацію більше.

Торік через карантин музей працював передусім в онлайн-режимі.

“Це дало нам багато практики, як працювати без фізичного простору. Робити багато речей в Інтернеті, онлайнових заходів”, — зазначила Шехтер.

Музей піхви має 4 млн онлайн-відвідувачів на місяць, але втрата фізичного простору матиме значний вплив на його охоплення. 25% відвідувачів після карантину сказали, що вони відвідали, тому що “вони просто проходили повз”.

Поки Музей піхви не зможе знайти нове місце, Шехтер та її команда працюватимуть в Інтернеті.

  • Популярний порносайт Pornhub запустив гід еротичними шедеврами з колекцій найвідоміших музеїв світу Classic Nudes. Тоді сайт заявив, що проєкт було запущено за участі Лувру, Музею мистецтва Метрополітен, Музею Прадо, Британського музею та інших.
  • Однак цей проєкт розкритикували представники згаданих музеїв. Вони зажадали видалити відеоролики й навіть погрожували судом. Pornhub видалив цей контент.

Джерело