За останніми даними від Міноборони, військовим заборгували понад 2 мільярда гривень

Армійці сьомий рік захищають усіх нас від агресора на Сході. І до речі, чекають грошей від держави.

За останніми даними від Міноборони, військовим заборгували понад 2 мільярда гривень. А якщо рахувати загалом, то міністерству бракує 7 мільярдів на армію.

Ну, а бійцям на передовій своє робити. І відповідати на провокації ворога. Журналіст "5 каналу" Ольга Калиновська для "Підсумків тижня" – з передової.

Так звучить кулемет Калашникова – один із найрозповсюдженіших видів зброї на передовій. Там, де невеликі відстані і де потрібно "мобільно" відпрацювати по супротивнику, це незамінна зброя. Сьогодні працюють по них – захисниках ділянки фронту під умовною назвою "Світлодарська дуга".

Б'є ворог неприцільно, швидше намагається витягнути на відповідь. Можливо, під снайпера. Стара тактика, на яку армійці вже давно не реагують. Відповідають уже коли російські найманці нахабніють або ведуть інтенсивний прицільний вогонь, пояснює Ярослав. Як напередодні, коли армійці у відповідь на шквальний обстріл дали окупанту добряче прикурити. Відтоді терористи майже добу мовчать.

Ярослав, військовослужбовець ЗСУ, говорить: "Вдень мої люди працювали, по них відкрили вогонь. Змушені були адекватно відповідати. Вони відкрили з крупнокаліберного кулемета, а ми працювали з АГСа. – Ефективно? – Ну я думаю, так. Аж до сьогодні до вечора вистачило. Стрілецький бій зараз на стрілецький, це неефективно, це по-перше. А по-друге, це для життя особового складу небезпечно".

А інакше тут ніяк, пояснюють армійці. Бо часом в окопи навпроти заходить агресивна зміна, у якої руки сверблять постріляти. І доки їм не поясниш, хто на цій землі господар, вони не вгамуються. Напередодні роз'яснювальну роботу взяв на себе "Чиж" – гранатометник. Його головні аргументи – калібру 30 мм – прицільно полетіли в бік ворога.

Армієць розповідає: "Почався, як зазвичай, з малого калібру, потім почалося більше, більше – вже мусили викликати нас. Зазвичай коли ми відпрацьовуємо, вони одразу притихають, на нашу відповідь зразу притихають".

"Коли насипимо нормально, то мовчать. Коли трохи піднасипемо, бо, буває, огризаються, а коли вже дамо прикурить, то все нормально. Це як в бійці – дати нормально по зубах, щоб кров пішла і людина тоді усвідомлює", – пояснює армієць Ярослав. 

А у відповідь на цей обстріл довелося "насипати" по повній. У бік цієї дачної ділянки неподалік Донецька працювали профі. Понад 80 мін та снарядів приземлилося тут вранці 30 вересня 2021 року. Від прямих влучань із десяток людських осель згоріли, решта просто "склалися" як карткові будиночки. Точність стрільби коригував безпілотник. Били з чотирьох позицій, з окупованої Ясинуватої теж. Куди напередодні, за інформацією армійців, заїхали росіяни.

Ольга Калиновська, Сергій Клименко, "Підсумки тижня"

Нагадаємо, минув рік від обіцянки Зеленського піти, якщо не закінчить війну на Донбасі. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Джерело