8 закладів первинної медичної допомоги станом на ранок, 13 жовтня, не мають у залишку пероральної поліомієлітної вакцини. Про це Суспільному розповіла головна спеціалістка з педіатрії обласного управління охорони здоров’я Людмила Рожко.

Натомість інактивована поліомієлітна вакцина, яка призначена для введення дітям у 2 і 4 місяці та в 6 і 18 місяців, на Волині є.

Дітям 6 та 14 років дають пероральну поліомієлітну вакцину, вона у вигляді крапель. "Така вакцина на складі на даний час відсутня, але в цілому по закладах є ще залишки окремі", — каже спеціалістка з педіатрії обласного управління охорони здоров’я.

У восьми медзакладах на Волині немає пероральної вакцини від поліомієліту

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання. Вірус може передаватися через брудні руки, інфіковану воду та їжу. Зі слів Людмили Рожко, показники вакцинації від поліомієліту по області є вищими від середніх по Україні.

Що відомо 6 жовтня в МОЗ офіційно підтвердили випадок поліомієліту у півторарічної дитини з Рівненської області. Дівчинка була невакцинована через релігійні переконання батьків. В Україні вакцинація від поліомієліту входить до календаря профілактичних щеплень і відбувається у шість підходів, які починаються у два місяці і завершуються у 14 років, забезпечуючи людині пожиттєвий імунітет. Є два типи вакцини проти поліовірусу: інактивована та ослаблена. Першу виготовляють із знешкоджених, а другу із ослаблених поліовірусів. Інактивована вакцина від поліомієліту вводиться у вигляді ін’єкцій в ногу або руку дитини, а ослаблені діти отримують перорально у вигляді рідини.

Джерело