Кияни обіграли команду, що вибила з боротьби інший український клуб.

Поки чемпіон України – слобожанський "Прометей" – боровся з "Людвігсбургом" у київському Палаці спорту в межах баскетбольної Ліги чемпіонів, столична команда грала у спорткомплексі "Меридіан". Там "Київ-Баскет" розпочав регулярний сезон Кубка Європи ФІБА.

Підопічні Айнарса Баґатскіса стартували в груповому раунді вдома проти польського "Трефль Сопота". У першому матчі єврокубка кияни здобули перемогу з рахунком 69:68.

Як третя команда чемпіонату України 2020/21, "Київ-Баскет" автоматично починав участь у Кубку Європи з регулярного сезону. Тим часом четвертий український клуб "Дніпро" мав проходити кваліфікацію, що йому не вдалося. Дніпряни поступилися якраз-таки "Сопоту" в першому ж раунді відбору.

Поляки програли фінал кваліфікації грецькому "Іраклісу", але пробилися до групового раунду як "лакі-лузери", тобто як друга найкраща команда серед тих, хто поступилися у фіналі.

Врешті "Київ-Баскет", "Сопот", а також ізраїльський "Гапоель Ейлат" і болгарський "Рильскі Спортист" опинилися в групі B. Кожна команда зіграє одна проти одної по одному разу. До другого групового раунду вийдуть два найкращі клуби.

Між іншим, у складі польського клубу виходив американець Брендон Янг, який раніше виступав за "Київ-Баскет". Він перейшов до "Трефля" в червні цього року.

У матчі проти "Сопота" кияни лідирували з мінімальною перевагою впродовж усієї першої половини. Українці виграли першу чверть із відривом у три очки – 22:19, а на перерву йшли з гандікапом у п'ять пунктів – 40:35.

У третій чверті суперники активніше протистояли господарям, але й почастішали помилки з обох боків, тож чверть вийшла менш результативною – 12:12.

На фінальний відрізок матчу "Київ-Баскет" виходив із перевагою 52:47. Команди демонстрували рівну боротьбу в четвертій чверті, і інтрига зберігалася до останніх секунд. На фінальній хвилині кияни лідирували 67:65. Кидок Гаррета збільшив перевагу – 69:65. Трьохочковий Янга знову створив напругу – 69:68. Але додати очок гостям не вдалося – перемогу зберегли кияни, заблокувавши кидок Янніка Франке.

Кубок Європи ФІБА. Перший раунд

"Київ-Баскет" (Україна) – "Трефль Сопот" (Польща) 69:68 (22:19, 18:16, 12:12, 17:21)

Група B "Гапоель Ейлат" (Ізраїль) – 2 очки (1 гра) "Київ-Баскет" (Україна) – 2 (1) "Трефль Сопот" (Польща) – 1 (1) "Рильскі Спортист" (Болгарія) – 1 (1) Відео повної гри "Київ-Баскета": Що відомо "Киї-Баскет" утретє бере участь у Кубку Європи ФІБА. У минулому сезоні кияни дійшли до 1/8 фіналу, де поступилися ізраїльсьокому "Іроні". У дебютному сезоні 2019/20 грали у чвертьфіналі, де вилетіли від турецької "Каршіяки". Читайте також: "Дніпро" програв у першому раунді та першим з українських клубів вилетів з Кубка Європи ФІБА Що далі 20 жовтня – "Гапоель Ейлат" – "Київ-Баскет" 27 жовтня – "Рильскі Спортист" – "Київ-Баскет"