Оточують старі шари фарби, відтворюють втрачені елементи та реставрують існуючі орнаменти та обереги. Волонтери проєкту «Дерев’яне мереживо» Чернігова реставрують будинок Сікорського на вулиці Чернишевського, 16.

Волонтери реставрують фасад будинку, якому більше сотні років. Відновити його хотіли ще у 2019 році, тоді не домовилися з власниками, а дерев’яне мереживо продовжило руйнуватися. Цьогоріч, у вересні, частину будинку придбала Ірина Рубіс.

"Я завжди любила ці будиночки, і завжди мені боліло, коли бачила. Що їх травмують оцим пластиком та іншим. Мені хотілося щось таке ревіталізувати".

Скільки років будинку, точно невідомо. Ймовірно, його збудували в кінці XIX століття, а першим відомим власником був дворянин за походженням, Йосип Францевич Сікорський. Близько двох десятків років він працював лікарем у Чернігівській духовній семінарії. Потім, у цьому будинку приймав пацієнтів. Зараз оновленням фасаду будинку займається команда проєкту "Дерев’яне мереживо Чернігова". На їх рахунку – він сьомий, і має найбільшу кількість мережива.

Відтворюють втрачені елементи та оновлюють орнаменти: у Чернігові реставрують будинок Сікорського "На відміну від абсолютно всіх будинків, які ми робили до цього моменту, дуже багато різних різьблених елементів", – розповів Станіслав Іващенко, засновник проєкту «Дерев’яне мереживо».

Під дахом будинок прикрашають кілька шарів різьблення. Орнаменти, різноманітні рослинні візерунки, та старовинні обереги на вікнах. Деякі елементи декору не збереглися, їх Станіслав відновлює разом з фахівцями Національного університету "Чернігівська політехніка".

Він працює веб-дизайнером, спочатку робить векторний малюнок з фотографії, а потім, щоб відтворити елементи у дереві, на кафедрі технологій машинобудування пишуть спеціальну програму. Комп’ютер керує верстатом, що вирізає елементи.

Кольорову гаму узгоджували між собою співвласники. Основний колір будинку — індіго. Це колір між темно-синім і фіолетовим.

Завершити роботи планують навесні 2022 року.

Деталі — у нашому сюжеті:

Читайте також:

На сторічному будинку в Чернігові відновили старовинне дерев’яне різьблення

Джерело