Близько десяти пасажирів, які не мали ані сертифікату про вакцинацію, ані ПЛР-тесту, виявили 21 жовтня на міжрегіональних маршрутах під час перевірок на трасі Чернігів-Київ. Про це Суспільному повідомив пресофіцер обласного управління патрульної поліції Віталій Копистко.

"Ще раз наголосили на тому, що це є обов’язковим, попередили водіїв. Відділ безпеки дорожнього руху ще зв’яжеться з перевізником, щоб вони на своєму рівні провели відповідну роботу. Сьогодні ми попереджаємо, надаємо ще інформацію. Але це не буде тривати кордного дня. Є відповідальність та певний обов’язок як у перевізників. Так і у поліції".

З 21 жовтня набрали чинності посиленні карантинні обмеження щодо пасажирських перевезень між областями. Щоб скористатися громадським транспортом на міжрегіональних маршрутах пасажирам, які досягнули 18 років, треба мати або ж сертифікат про вакцинацію, або ж ПЛР-тест, дійсний протягом 72 годин.

Біля стаціонарного посту патрульної поліції у Кіптях, на кордоні Чернігівської області із Київською, поблизу села Семиполки, патрульні разом з представниками Укртрансбезпеки перевіряли, чи виконували перевізники вимоги з посилення карантинних заходів у сфері пасажирських перевезень. Максимальна санкція статі за порушення цих правил – штраф у 17 тисяч гривень.

Тести та сертифікати про вакцинацію: перший день нових правил міжрегіональних перевезень "Тричі перевірили. Перший раз на Лісовій перевірили, другий – на кордоні Чернігівської та Київської областей також перевірили", – розказав водій Юрій.

Станом на 17:00 на трасі Київ-Чернігів виявили близько десяти пасажирів автобусів без потрібних документів. За словами пресофіцера обласного управління патрульної поліції Віталія Копистка, з рейсів їх не знімали, постанов не складали. Сьогодні, 21 жовтня – лише попереджають.

У Чернігові біля пунктів відправлення автобусів до Києва чергують представники національної поліції та Держпродспоживслужби. На посадку допускають, після перевірки. Таких мобільних бригад на території Чернігівщини працює 32, розповіла речниця Нацполіції області Наталія Слабеняк.

Пасажирка Оксана на цій самій зупинці чекає на попутку. Вакцини не має, і не планує. А щоразу здавати ПЛР-тест, вона вважає, надто дорого. До нововведень ставиться негативно.

"Ніхто не має права мене змушувати до медичних усіляких втручань. Це моє здоров’я та моє тіло".

"Особи з розумінням ставляться до цього. У всіх є наявні тести і документи, щоб їхати. У водіїв також перевіряємо, у водіїв на даний час на даному пункті є усі ці тести", – розповів старший лейтенант Чернігівського районного управління поліції Максим Ворошило.

Роман Шульга – виконавчий директор компанії-перевізника прокоментував, такі зміни принесуть підприємству серйозні збитки.

"У нас є BlaBlacar, який працює, скажімо, повністю "в чорну". Вони возять велику кількість пасажирів. І я думаю, вона в них зараз іще збільшиться через цю ситуацію. До того ж є автомобільні перевезення, їх також не контролює ніхто. Тому, ефективність цієї постанови я не дуже розумію".

Ті, хто не зміг сісти на автобус, чекають на попутку тут – на виїзді з міста.

Більше подробиць — у сюжеті:

Читайте також:

Пів години чекають на маршрутку: у Чернігові на 3 дні перекрили ділянку вулиці Івана Мазепи

Джерело