На виставці в Парижі представили роботи 17 українських художників. Серед них дві роботи Жана Песке, який родом із міста Первомайськ.

Про це кореспондентам Суспільного Миколаїв розповіла Марина Олійник, прессекретарка організаторки виставки, художниці Зої Скоропаденко.

Українець Жан Песке був , писав на особливо в Барбізоні.

У Парижі відкрилася виставка робіт українських митців. Серед них картини художника з Миколаївщини

За словами організаторів виставки, у творчості Жан Песке потрапив під вплив але пізніше він набув оригінального стилю, зображав ліс та узбережжя Середземного моря. У пейзажах художника трапляються архітектурні мотиви. Для його робіт характерний широкий діапазон технік, тем, настроїв.

Часто малював родинні сцени, за що його іноді називали "сільським письменником", рідше – портрети й натюрморти.

"Писав в основному натюрморти, портрети, пейзажі та сільські сцени. Наприклад, картина "Годування в саду", там де мама годує дитину", — розповідає Марина Олійник.

Читайте також: " Все життя театр". У Миколаєві підписали меморандум про співпрацю між акторами та вчителями"

Малював китайською тушшю. Історики французького мистецтва вважають Жана Песке одним із фундаторів Паризької школи.

Виставку картин сучасних митців та художників 19-20 століття організували The Meloy Art та Мистецьке Коло Зої Скоропаденко у співпраці з Культурно-інформаційним центром Посольства України у Франції. Кураторами експозиції виступили художниця Зоя Скоропаденко та паризька кураторка мистецтва Кристина Чірузе Монтенегро.

Виставка триватиме в Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції до 31 жовтня 2021 року. Вхід вільний.

Що відомо Іван (Жан) Песке народився 1870 року в селі Голта Херсонської губернії, нині це місто Первомайськ Миколаївської області. У 1891 емігрував до Франції. Він записався до Académie Julian у майстерні Жан-Поля Лорена та Бенджаміна-Константа. Песке регулярно виставлявся з 1895 року в Salon des Indépendants, Salon d'Automne, а згодом у найбільших галереях. У Коліурі він заснував художній музей, нині – Музей сучасного мистецтва. Митець помер у 1949 році.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело