24 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Ліків від цієї хвороби — не існує. Запобігти недузі вдається завдяки вакцинуванню. Про це Суспільному розповіла лікарка Маргарита Варфоломєєва.

Поліомієліт — інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему та може призвести до інвалідності. Найбільшу загрозу ця недуга становить для дітей до 5 років, розповідає лікарка Маргарита Варфоломєєва. Додає, єдиний спосіб запобігти захворюванню — вакцинація.

"Передається ця хвороба від людини до людини. Через брудні руки, їжу. Через елементарне недотримання гігієни. Воно вражає нервову систему і супроводжується паралічами і парезами чим воно і небезпечне. Його можна попередити шляхом вакцинації. Це вакцино-керована хвороба" , — каже Маргарита Варфоломєєва.

Імунізуватися проти поліомієліту треба згідно з календарним щепленням. Роблять це у 2, 4, 6 і 18 місяців, а також у 6 та 14 років. Шістьох доз вакцини достатньо, аби до недуги сформувався імунітет, каже медична сестра кабінету щеплень Лілія Детиніс. Перших дві вакцини отримують інʼєкційно, наступні приймають у краплях. Вакцинація, додає, безкоштовна.

Протипоказів до вакцинації небагато, їх визначає лікар-імунолог після огляду дитини, каже Маргарита Варфоломєєва. До того ж воно серед обовʼязкових. Втім навіть якщо дитина здорова, то серед батьків є такі, що пишуть відмову від вакцинації.

6-тимісячна Катерина Черниш 22 жовтня отримала вакцину проти поліомієліту. Це її третє щеплення, розповідає мама Наталя. Перші два були інʼєкційні, сьогодні — у краплях. Цей метод вакцинації, додає, для доньки більш приємний.

"Вона весь день спить тоді. Підіймається трішки температура, а так все добре. Багато аргументів можу привести, чому треба вакцинуватися. Дитинка легше переносить, тому я тільки за" , — каже Наталя Черниш.

Анастасія Копитко — мама трьох дітей. Сьогодні з синами проходить огляд у сімейного лікаря. Каже, за станом здоровʼя пропустили щеплення проти поліомієліту, то ж сьогодні, 22 жовтня,прийшли його зробити.

"Будь-яке щеплення — це користь для організму дитини. Як би там не реагувала дитина, я вважаю, що щеплювати потрібно. Імунітет потрібен бути. Це необхідна міра" , — каже Анастасія Копитко.

Ольга Карпальова розповідає, що народилася в родині медиків, то ж про необхідність вакцинації знає з дитинства. Сьогодні проти поліомієліту востаннє за календарем щеплюється її 14-річна донька Олександра.

Читайте також На Вінниччині перевіряють дотримання нових правил міжобласного перевезення пасажирів Один з найвищих показників госпіталізації: на Вінниччині лікарня на 65% заповнена хворими на COVID

Джерело