У листопаді стрічка вийде у повторний прокат

"Мати Апостолів". Стрічка, яку визнали закордонні  кінокритики, але не розгледіли українські. Це фільм режисера Зази Буадзе про відчайдушну матір льотчика, який загинув на сході України у 2014 році. В Україні  стрічку не номінували на жодну нагороду головних фестивалів. А до конкурсного відбору на "Оскар" не допустили. Про міжнародний успіх картини про українську реальність дізнавався журналіст "5 каналу" Юрія Пугача.

Військова драма "Мати Апостолів" розповідає про історію жінки, яка вирушила на допомогу синові. Заради нього вона ладна на все, навіть опинитися в пеклі війни, у якій син захищає свою країну від окупанта.

Стрічку зняли на основі реальних подій на сході України у 2014-му році.

"Спочатку було відео, аматорське відео. Коли я побачив убиту горем жінку, яка ходила навколо уламків літака, це був літак її сина, льотчика. Я відразу зрозумів, що треба зробити цей фільм", – розповів режисер стрічки Заза Буадзе.

Режисер стрічки – грузин за національністю – вже 15 років живе і творить в Україні. І володіє державною мовою краще за багатьох посадовців.

"Так, я грузин, і завжди буду грузином і помру грузином. Але я вважаю себе вже українським режисером. Я живу в Україні. Я маю говорити українською мовою. І всі ми маємо говорити українською. Це державна мова. Прекрасна мова, фантастична мова", – зазначає Заза Буадзе.

11 жовтня стрічка "Мати апостолів" здобула одразу дві нагороди на престижному іспанському кінофестивалі Calella Film Festival. Її назвали найкращим фільмом, а Буадзе – найкращим режисером.

"380 фільмів було подано на цей фестиваль, 20 фільмів було відібрано на основний конкурс, і з них 6 фільмів було, які дійшли саме до нагородження", – каже продюсер стрічки Дмитро Овечкін.

І з-поміж такої кількості номінантів перемогла саме наша стрічка. І це вже не перша нагорода.

"Ми отримали три нагороди Нью-йоркського кінофестивалю. За пару тижнів ми отримали нагороду за кращий фільм від кінофестивалю в Неваді, в липні ми отримали два призи Італійського кінофестивалю", – зазначив продюсер Дмитро Овечкін.

Тож у скарбниці стрічки вже 13 нагород: 8 міжнародних і 5 українських. Але дивним чином фільм, який визнають у багатьох країнах світу чомусь не номінували на жодну премію із головних кінофестивалів країни. Таких як Дзиґа чи Одеський.

Відмовили авторам і в участі у нацвідборі на Оскар. Знімальна група "5 каналу" звернулася за роз'ясненнями до Держкіно. 

"Зі свого боку радо надаємо їм інформаційну підтримку і публікуємо їхні новини про участь і перемоги й в інших фестивалях таких, як згаданий Вами іспанський. За більшою кількістю інформації Вам слід звернутись до авторів стрічки та Міністерства культури та інформаційної політики України", – пояснили в Держкіно.

А у міністерстві, яке фінансувало цей фільм, відповіли, що всі компетентні особи у відпустках або у відрядженнях. Тож відповідей не отримали ані ми, ані автори фільму. Та вони не засмучуються. Бо створювали кіно не для критиків і чиновників, а для глядачів. "Мати апостолів" уже була на широких екранах України. Утім недовго.

"На жаль, ми вийшли у такий невдалий період через пандемію.  І ми зараз ведемо переговори з кількома дистриб'юторами, щоб вийти у повторний прокат", – переконує продюсер стрічки.

Тож уже в листопаді визнану за кордоном стрічку знову зможуть побачити українські глядачі. 

Юрій Пугач, Ігор Костюк та Артур Волосов, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, Швейцарія висуває спортивну кінодраму про українську гімнастку "Ольга" на премію "Оскар-2022".

Джерело