Центр вакцинації запрацював сьогодні на Ужгородському залізничному вокзалі. Нині він був відчинений із 12 дня до 16-ї години, — розповіла 22 жовтня Суспільному головна сімейна лікарка міста Тетяна Козак. Каже: надалі, аби щепити від коронавірусу пасажирів, узгоджуватимуть графік роботи з "Укрзалізницею" відповідно до розкладу руху потягів.

Від 21 жовтня в Україні почали діяти нові правила міжобласного перевезення. Аби виїхати з регіону, при посадці потрібно показати сертифікат про одну чи дві дози вакцини або ПЛР- чи експрес-тест.

На ужгородський залізничний вокзал о 12-тій годині приходять медики, які робитимуть щеплення від коронавірусу. У перший день роботи пункт працює до 16-ї. Вакцинуватися вирішив Володимир Ключніков, якого вчора ввечері не пустили на потяг до Харкова.

Центр вакцинації запрацював на ужгородському залізничному вокзалі

"Я мав білет і провідник сказав, що не можна їхати без вакцинування або без тесту, — розповів він. — Білети я здав, але мені повернули десь 15%. У Польщі, Словаччині я їхав автобусом та поїздами — ніхто не вимагав цього тесту, вакцинації не треба було. У Німеччині питали, але коли дізналися, що я їду до Польщі з Німеччини, то це теж не було ніяких перешкод мені. Яку запропонують мені (вакцину, — ред.), тією і буду вакцинуватися".

Перед тим, як вакцинуватися, чоловік запитує, чи його запустять до потяга без сертифіката, оскільки його сімейний лікар — в іншій області. Після вакцинації чоловіку дали довідку — інформаційну згоду на вакцинацію, де вказаний препарат, яким його щепили.

Також вакцинуватися від коронавірусу прийшов Ярослав Марчишин. Він працює на ужгородському вокзалі. В "Укрзалізниці", каже, — близько 9 років.

"Важливо, тому що ми спілкуємося з багатьма людьми, — пояснив Ярослав. — Багато людей проходить по вокзалу. А я тут працюю, то обов’язково. Я думаю, що це правильно, по-перше. По–друге, мені, наприклад, треба буде виїжджати в іншу область, а я чув, що не будуть запускати, то мені треба це обов’язково".

Перед вакцинацією медики питають пацієнтів про їхні захворювання, а також попередні щеплення.

До проведення щеплень на ужгородському вокзалі залучили медиків міського Центру первинної медико-санітарної допомоги. Сімейна лікарка третьої амбулаторії Богдана Ігнатюк каже: охочим пропонують три вакцини на вибір — Pfizer, Astrazeneca та Coronavak.

"Ставимо короткі запитання, чи є в них хронічні захворювання, чи є якась важка алергічна реакція на попередні вакцини чи на якісь медикаменти, чи приймають вони взагалі якісь медикаменти кожного дня, — розповіла Богдана Ігнатюк. — Наголошуємо на тому, що після вакцини може підвищитися температура, може боліти рука, щоб того люди не лякалися".

Сімейна лікарка додала: пасажирам, які очікують потяги, видають довідки про щеплення, аби їх допустили до поїздок. Сертифікат пацієнти зможуть згенерувати у застосунку "Дія" тільки після внесення їхніх даних до системи або отримати від сімейного лікаря.

"Довідка форми 0630. Так, що вона має першу дозу щеплення. — Але поки неясно, чи їх братимуть на потяги? — Ну, мають брати. Або вони звертаються до свого сімейного лікаря. Він їм дає сертифікат про вакцинацію", — сказала Ігнатюк.

За словами лікарки, за перші пів години роботи в цьому центрі встигли щепити трьох людей. Усі вакциновані 30 хвилин мають залишатися в коридорі, аби медики могли простежити за їхнім станом.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело