У Львові відкрили інтерактивну виставку "Вірити можна: історії людей з інвалідністю". Там можна побачити світлини та дізнатися більше про життя 30 українців з інвалідністю: про досягнення та перешкоди, які вони долають щодня. Окрім Львова виставку презентують ще у 3 містах України та Берліні. Про це Суспільному розповіла кураторка виставки Наталія Звягінцева.

Героєм виставки є Лайош Молнар. Він має вади зору. Чоловік грає на лірі впродовж 19 років. Дізнатися історію його життя може кожен відвідувач виставки, прослухавши запис інтерв'ю.

"Я про своє життя розповідав, про те як інваліди живуть. Я родом з Берегівщини, з Закарпатської області. Навчався в школі для сліпих дітей, з раннього дитинства займався музикою, а потім вчився музиці, працював і все життя жив з музикою. Потім опинився у Львові. Останнім часом взяв до рук ліру колісну, народну, автентичну і так її пропагую", – каже Лайош Молнар.

Історії людей з інвалідністю. У Львові відкрили інтерактивну виставку

Також на виставці можна дізнатися історію Анастасії Олексюк. Вона пише вірші та оповідання. Народилася поетеса із синдром Дауна.

"Коли пишу вірші, різні емоції. Є печаль, є радість, є музика", – каже Анастасія Олексюк.

Окрім Анастасії та Лайоша, на виставці представлені історії ще 28 людей із інвалідністю. Загалом виставка складається із трьох розділів – особисте, соціальне та публічне життя.

"Ми зрозуміли, що самі люди із інвалідністю мають про це розказувати, через те ми обрали формат таких біографічних, наративних інтерв’ю, на яких і базується виставка. І також просили героїв надавати нам якісь артефакти, ми їх так називаємо – це дуже різні за форматом фізичні, аудіо- або відеооб’єкти. Вони теж представлені", – каже кураторка виставки Наталія Звягінцева.

Виставку створили, аби привернути увагу до життя людей із інвалідністю.

"Якщо хтось щось хоче розказати про інклюзію, то питайте одразу людей із інвалідністю, вони самі розкажуть із якими бар’єрами, із якими проблемами вони стикаються – як їх вирішувати", – додає Наталія Звягінцева.

Виставку можна оглянути у "Сенсотеці", що на вулиці Уласа Самчука, 22 до 31 жовтня. Далі її покажуть у Слов’янську, Харкові, Києві та Берліні.

Читайте також: У Львові музикантів навчатимуть гри на органі

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Джерело