У п’ятій сумській лікарні скаржаться на нестачу кисню для пацієнтів. За добу тут використовують близько 2 тонн. Яка кількість киснезалежних у закладі, і чому склалася така ситуація – у цьому матеріалі.

Раніше в закладі використовували близько 500 літрів кисню на добу, розповіла провідний інженер лікарні. Зараз в середньому потребують у чотири рази більше, а інколи – ще більше. Хотіли б мати й запас зрідженого кисню, поки ж наявні тільки кисневі балони.

"Постачається кисень в лікарню за допомогою киснево-розподільчого пункту, він містить кріоциліндри й кисневі рампи, на яких стоять балони. У звичайному режимі однієї заправки кріоциліндра на 3000 літрів нам вистачало на 2 тижні, зараз нам привозять кожного дня по дві тонни. Витрата складає за останні дні понад 2 тонни", – розповідає провідний інженер лікарні Олександр Проценко.

У сумській лікарні №5 скаржаться на нестачу кисню для пацієнтів. Що відомо

"Коли розходиться в кріоциліндрах зріджений кисень, ми ставимо на рампи балони. Але балона вистачає на 6 хвилин роботи, а це життя людей. Вага одного балону 80-85 кг, і це вручну все розвантажується. Дуже важко", – розповідає начальниця технічного відділу Сумської лікарні №5 Світлана Кулик.

Усього до 5-ї міської лікарні зараз госпіталізовано 273 людини з коронавірусом. Вільними зараз лишаються два ліжка. 8 людей серед госпіталізованих 22 жовтня підключені до апарату штучної вентиляції легень. 55 хворих, зокрема, лікуються в першому інфекційному відділенні.

"Киснезалежні майже всі, чотири особи одужали, готуються до виписки, тому вони без кисню. Якщо на концентраторах 20 людей, то залишається 31 людина, які знаходиться на центральному кисні. У відділенні 31 точка постачання центрального кисню, всі вони задіяні, з них троє хворих – на високому потоці", – пояснює завідувачка інфекційного відділення Світлана Шкурко.

Як з киснем в інших лікарнях Сум

Ситуація з киснем в інших лікарнях Сум не така гостра, як у п'ятій лікарні, говорить начальниця міського управління охорони здоров’я Олена Чумаченко.

"П'ята лікарня – найпотужніша, де на сьогодні розгорнуто 280 ліжок для лікування хворих, вони практично всі киснезалежні. Відповідно витрати кисню набагато більші, ніж по інших. Потужності підприємства, яке нам постачає кисень, не дозволяють забезпечити наші потреби в повному обсязі. Ми заручники цієї ситуації", – говорить Олена Чумаченко.

Читайте також: У будівлі Путивльської міськради на Сумщині відкрили центр масової вакцинації. Де вакцинуватись в області?

"Техногаз-Суми" – підприємство, що виробляє кисень і постачає його в усі лікарні області. Керівник пояснює: потужності товариства працюють на межі можливостей.

"Киснева станція може випускати 6 тонн на добу, але склалася така ситуація, що всі лікарняні заклади Сум і області потребують вже на даний час до 10 тонн на добу. Ми мали резерв до 40 тонн, і цей резерв за період жовтня вже повністю закінчився, і вже виникла ситуація, що ми працюємо погодинно. Потім ця машина стане на заправку, і коли буде 2 тонни, ми будемо дивитися, кому критично важливо, і будемо в ці години везти цей кисень", – пояснює директор ТОВ "Техногаз-С" Максим Курсов.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Джерело