В Україні прийняли закон про енергетичну ефективність, в якому прописані основи енергоаудиту, порядок та особливості його здійснення, популяризація та стимулювання підвищення рівня енергоефективності серед споживачів. Передбачається також зміна формату платіжок за комунальні послуги.

Українцям розповіли про зміну платіжок за комуналку: буде новий формат

Народні депутати підтримали законопроект № 4507 за основу ще в березні, а на вчорашній сесії – в цілому, вказується на сайті Верховної Ради.

Як вказується в пояснювальній записці до документа, нововведення, серед іншого, визначає підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель, покликане стимулювати енергоефективність у сфері теплопостачання, визначає основні принципи здійснення енергосервісу, встановлює вимоги до екодизайну продуктів, пов’язаних зі споживанням енергії.

Одним зі способів підвищення енергоефективності буде оновлення формату платіжки за комуналку – в них вказуватимуть нові дані.

Міністерство енергетики вважає, що такі платіжки допоможуть впровадити інструменти державної підтримки у сфері енергоефективності, розповіли в прес-службі відомства.

“Для об’єктивного інформування населення та ефективного впровадження інструментів державної підтримки у сфері енергоефективності законом передбачається розробити новий формат платіжки за комунальні послуги”, – заявила заступник міністра Юлія Підкоморна.

Вона зазначила, що платіжка міститиме детальну інформацію щодо споживання енергії.

“Зокрема, порівняння поточних показників з минулорічними, доступних енергоефективних програм, якості послуг з постачання природного газу та електричної енергії”, – говорить чиновник.

Очікується, що підвищення енергоефективності дозволить українцям заощадити кошти і скоротити споживання ресурсів. А це, в підсумку, допоможе запобігти змінам клімату.

Також тепер вводиться відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергоефективності.

В рамках виконання прийнятого закону створюються основи для підвищення енергоефективності бюджетної сфери та промисловості. Великі підприємства зобов’язують впровадити систему енергоменеджменту або раз на 4 роки проводити енергоаудит. А органи державної влади та місцевого самоврядування повинні будуть купувати виключно енергоефективні обладнання та приміщення.

Джерело