За вісім хвилин після вибуху в Новій Одесі аварійна бригада "Миколаївгазу" приїхала на місце події і перекрила газопостачання на будинок за адресою Бузька, 47. Фахівці підприємства встановили заглушку, оскільки була загроза подальшого руйнування будівлі.

Про це в ефірі програми "Сьогодні.Головне" розказала начальниця управління зовнішніх комунікацій Акціонерного товариства "Миколаївгаз" Еліна Луцкевич.

У зв'язку з тим, що бетонна плита нависала над засувкою і газопроводом, керівництво "Миколаївгазу" ухвалило рішення перекрити газопостачання механічним шляхом, від’єднавши будинок від системи газорозподілу.

Вибух у Новій Одесі. Що кажуть фахівці

"Спеціальна бригада комплексно-приладового обстеження після проведення земляних робіт знайшла підземний газопровід, аби потім механічним шляхом роз’єднати його. Це зробили, щоб повністю перекрити газорозподіл на цей будинок, щоб аварійно-рятувальні служби могли безпечно здійснювати свої роботи", — розказала Еліна Луцкевич.

Відповідальність за технічний стан внутрішньобудинкових газових мереж приладів, за словами Еліни Луцкевич, несе власник житла, домоправитель.

"Треба своєчасно проводити технічне обслуговування. Щонайменше один раз на рік перед початком опалювального сезону. Краще – двічі на рік. Згідно із законодавством і правилами безпеки систем газопостачання, здійснювати технічне обслуговування може організація, яка має відповідний дозвіл на здійснення такого виду робіт. Це мають бути кваліфіковані атестовані фахівці з професійними навичками", — розказала Еліна Луцкевич.

За словами Еліни Луцкевич, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих, необхідно дотримуватись певних правил.

"Не можна залишати працюючі газові прилади без нагляду, наприклад, плиту. Не можна використовувати газові прилади не за призначенням: опалювати приміщення газовою плитою, не можна сушити одяг над газовими плитами. Треба слідкувати за справністю приладів, чистотою, перевіряти їхній технічний стан, особливо роботу автоматики. Якщо виникла підозра в несправності автоматики, треба припинити користування приладами і викликати майстра", — розказала Еліна Луцкевич.

За словами Еліни Луцкевич, категорично забороняється самовільно здійснювати заміну, перестановку, установку газових приладів.

Окрім того, варто не меншу увагу приділяти вентиляції у приміщеннях із газовими приладами.

"Щоб газ згорав повністю блакитним полум’ям, необхідно багато повітря — кисню. Для згоряння одного кубометра газу необхідно десять кубометрів повітря. Під час активної роботи газових приладів, треба провітрювати приміщення", — розказала Еліна Луцкевич.

За словами Еліни Луцкевич, не можна замуровувати димовентиляційні канали. Це технологічні отвори, додаткове джерело притоку свіжого повітря, щоб газ горів повністю і не утворювався чадний газ. При неповному згорянні газу, якщо не вистачає повітря, він змінює колір на помаранчевий і виділяється небезпечний чадний газ, яким можна отруїтися.

Якщо відчули запах газу, треба перекрити всі вентилі на газопроводах, газових приладах та відчинити вікна, двері для створення протягу. Необхідно залишити приміщення, не вмикаючи та не вимикаючи електричні прилади. Після того, як покинули приміщення, зателефонувати на номер аварійно-диспетчерської служби 104.

Якщо концентрація газу в приміщенні висока, то найменша іскра від ввімкнення електроприладів може спричинити вибух.

Що відомо 27 листопада о 09:20 у місті Нова Одеса в п’ятиповерховому житловому будинку стався вибух (попередньо побутового газу), були зруйновані дві квартири на четвертому та дві квартири на п'ятому поверсі. 29 листопада в Новоодеській міськраді збирали одяг та продукти для постраждалих, а на місці вибуху працювали комунальники над ліквідацією наслідків. За фактом вибуху поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки, що спричинило загибель людей". Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Небезпечну подію, пов'язану з вибухом побутового газу в багатоквартирному житловому будинку в місті Нова Одеса, попередньо класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру, місцевого рівня.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело