На Волині з 1 грудня починає діяти заборона на вилов раків у водоймах області на період виношування ікри. Як розповів Суспільному керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик, заборона діятиме на всіх водоймах на території області.

Вилов річкових раків у цей період, зі слів Тараса Куньчика, є грубим порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачено . "Санкція статті передбачає штраф від 340 до 680 гривень із конфіскацією знарядь, які є власністю порушника, та вилову", – додає Тарас Куньчик.

Також за кожного незаконно виловленого річкового рака порушники повинні компенсувати 3 332 гривні збитку.

На Волині з 1 грудня заборонили ловити раків. Яке покарання

Рішення діятиме до кінця нерестової заборони, зокрема до 10 червня наступного року. Після її закінчення одній людині за добу дозволяється впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 раків на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Довідково: Спарювання та закладка ікри у раків розпочинається за температури води -10 градусів. Станом на третю декаду листопада температура води у водних об’єктах Волинської області становить 5-8 C. Такі умови є оптимальними для річкових раків, тому аби сприяти відновленню їхньої популяції та збільшення їх запасів у водоймах на території області встановлюється заборона на їх вилов.

Що відомо Відшкодування за незаконний вилов зросло у жовтні 2021 року після прийнятої Кабміном постанови "Про внесення змін у додатки 1-3 до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209". До 26 грудня на Волині триває мисливський сезон із полювання на пернатих. Полювати на пернату дичину дозволено щонеділі та щосуботи.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

Джерело