Цьогоріч через обмеження пишних святкувань Різдва не буде

Починається місяць, коли всіх тягне в Європу, де святкуватимуть Різдво. Втомлені від пандемії люди вже бронюють квитки, щоб відвідати європейські різдвяні ярмарки. Торік через пандемію більшість міст не святкували. Було сумно й безлюдно. Та й цього року через обмеження пишних святкувань не буде. Але дух Різдва все одно прийде.

Зрозуміло, що пандемія може внести свої корективи й десь святкування можуть скасувати останньої миті. Утім, наша Нонна Стефанова вже почала збирати для вас різдвяний путівник, щоб ви планували свій відпочинок. Тож різдвяна Європа. Якою вона буде – у сюжеті "Підсумків тижня".

Різдво в Європі: як святкуватимуть, зважаючи на пандемію та обмеження (Відео)

Обережно, але наполегливо готуються до Різдва в Європі. Попри нову хвилю COVID-19 і новий штам із Південної Африки, свято ніхто не скасовував. І відзначити його люди хочуть якнайпишніше – наскільки дозволить пандемія.

Різдвяний сезон починається за кілька тижнів до Святвечора. Найперше на вулицях міст урочисто
запалюють яскраві вогні. Іспанія cвяткує масштабно. Людей, хоч і в масках, але багато, обмежень – мало. У цій країні прищеплені майже 90% дорослого населення. На головній площі Мадрида відкрили різдвяний ярмарок. "Нам пощастило, – кажуть його відвідувачі, – більше, аніж багатьом іншим країнам Європи".

Так, у Чехії, де вакциновано 58% населення, різдвяні ярмарки заборонені. Новий спалах коронавірусу – загрозливий. Закрила святкові базари й Австрія. Тут діє локдаун навіть для вакцинованих. На вулиці не можна перебувати не те що на ярмарку, а й узагалі виходити з дому без нагальної потреби. Збирати різдвяний крам доводиться і торгівцям у німецькій Баварії. Адже чимало федеральних земель Німеччини також закрили місця для масових гулянь.

Поки базари закриті, розважитись і зустрітися з друзями можна хіба що у барах чи ресторанах. Вони працюють за правилами 3G і 2G. Такі самі правила діють і для входу на різдвяний ярмарок у Берліні, який поки що відкритий. 3G означає, що сюди пускають людину, яка вакцинована або перехворіла, або ж має негативний тест на COVID-19. А от туди, де напис 2G, лише з негативним тестом уже не пустять – потрібен імунітет унаслідок щеплення чи перенесеної хвороби.

У Берліні також засяяв вогнями розкішний бульвар Курфюрстендам, скорочено Кудам. 140 тис. гірлянд прикрашають дерева на кілька кілометрів уздовж цієї вулиці. Вперше засвітили їх 1978 го. Кудам сяяв і торік, під час пандемії. Цього ж року мер Берліна назвав святкову ілюмінацію символом надії та впевненості в ці непрості часи.



Берлінський Курфюрстендам часто порівнюють із Єлисейськими полями – довжелезним бульваром у центрі Парижа. Вогні на Єлисейських полях символізують початок різдвяних свят у Франції. Знаний своїми вогнями і вечірній Київ. Особливо яскраво підсвічують Хрещатик на вихідні і свята. А до Різдва та Нового року головна вулиця української столиці ще більше причепуриться.

На початок Різдвяного сезону припадає й "чорна п'ятниця". Цього тижня в Європі шалені знижки та розпродажі. Люди біжать до магазинів купувати дешевше омріяний крам і подарунки до прийдешніх свят. Яскраво прикрашають і вітрини універмагів.

У Вашингтоні вже встановлюють новорічні ялинки. Біля Капітолію милуватиме око красуня з Каліфорнії заввишки 25 метрів. Її привезли із національного заповідника "Сім річок". Запалити вогні мають у грудні. А в Білому домі першу ялинку у статусі першої леді зустрічає Джилл Байден. На церемонію зібралася і родина Байденів. Президента не видно, але є син, Гантер, зі своїм сином Бо. Перша леді дарує онукові гілочку з Першої ялинки США. А от Джозеф Байден - уже запалив святкові вогні на ялинці. Поки що не в Білому домі, а на острові Нантакет, у Массачусетсі. Там Байдени проводять День подяки.

Поставили ялинку і у Ватикані. Дерево заввишки 28 метрів і вагою 8 тонн привезли з невеликого містечка Андало на півночі Італії. Дереву 113 років. І зрізати його планували давно, адже побоювалися, що ялина могла впасти під час буревію. Але як різдвяне дерево вона цілком безпечна. Прикрашатимуть її дерев'яними іграшками, які виготовляють волонтери. Після свят із деревини виготовлять різні корисні речі, які продадуть на благодійному аукціоні.



А у Греції ялинку вже і прикрасили, і навіть засвітили. Стоїть вона у центрі Атен, на площі Синтагма. Мер міста вирішив розпочати різдвяний сезон раніше, аніж зазвичай, бо традиційно вогні на ялинці тут запалюють у грудні. Але цього року столиця хотіла раніше зігріти серця людей відчуттям свята.

У багатьох країн початок різдвяного сезону ще попереду. Новорічні ялинки лише везуть на центральні площі міст. Люди готуються пекти штолени та пряничні хатинки, купують подарунки і мріють вручати їх особисто, а Різдво і Новий рік зустрічати – не на карантині.

Нонна Стефанова, "Підсумки тижня"

Джерело