На території Волинської області поруч з кордоном із Білоруссю 30 листопада відбулися об'єднані тактико-спеціальні навчання в рамках спільної спецоперації "Полісся". До навчань залучили спецтехніку, авіацію та силовиків з різних відомств, – розповіла Суспільному речниця волинських прикордонників Маргарита Вершиніна.

Неподалік прикордонного пункту пропуску "Дольськ" відпрацювали різні сценарії можливих подій на кордоні.

За легендою навчань, нелегальні мігранти, роль яких виконували місцеві жителі, спробували перетнути огороджену дорогу, далі велика група людей прорвалася в обхід. На місце під'їхала техніка, їх взяли у коридор та відтіснили назад.

Спецоперація

Місце навчань обрали не випадково, – розповів під час пресконференції на кордоні директор Департаменту охорони державного кордону Держприкордонслужби України Леонід Баран. З його слів відстань від пункту пропуску "Дольськ" до території Білорусії всього три кілометри.

"Саме ця дорога, яку під час навчань ми прикривали і є тим основним напрямком, який можуть використовувати мігранти для руху, нібито, легально", – зазначив Леонід Баран.

Під час навчань, аби відтіснити велику кількість людей, використовують техніку та спецсили, це скандинавський досвід, – каже Міністр МВС України Денис Монастирський. Додає: нині мігранти пробують проривати кордон Польщі та Литви зі сторони Білорусі малими групами. На кордоні України ситуація спокійна.

"Наша розвідка каже, що основні мігранти зосереджені біля Польщі та Литви (ВИРІЗАТИ) Не виключений жодний сценарій до цих пір. Якщо буде замерзання річок наших із Польщею, то це може змінити їхню тактику дій", – розповів Монастирський. З його слів, у разі прориву мігрантів, всі доступні сили та засоби МВС будуть на кордоні протягом 30 хвилин.

Зі слів Дениса Монастирського, такі навчання відбуваються у п'яти областях України, які межують з Білоруссю, та триватимуть до кінця цього року.

Що відомо 24 листопада на кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спеціальна прикордонна операція "Полісся". Вона координується Державною прикордонною службою та проводиться спільно з силами Нацгвардії, Нацполіції, ЗСУ та іншими задіяними резервами. З резервного фонду Волинського обласного бюджету виділять 2,5 мільйона гривень на облаштування українсько-білоруської ділянки державного кордону. Таке рішення ухвалили під час засідання комісії ТЕБ та НС 29 листопада. Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. У листопаді великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину з них польським прикордонникам вдалося повернути назад на лінію кордону. Польський кордон нині захищають близько 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських. МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю. А секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю.

Джерело