Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликала людей із груп ризику, серед яких особи віком від 60 років, а також особи з супутніми захворюваннями, утриматися від подорожей. Такі нові рекомендації ВООЗ подала у заяві.

«Особам, які нездорові або схильні до ризику тяжкої хвороби Covid-19 і смерті, у тому числі людям віком 60 років і старшим або особам із супутніми захворюваннями (наприклад, серцевими захворюваннями, раком і діабетом), слід рекомендувати відкласти поїздку», – йдеться у заяві організації.

Раніше ВООЗ повідомила, що повна заборона міжнародних польотів не зможе зупинити поширення Covid-19.

ВООЗ представила нові рекомендації щодо міжнародних поїздок

Там також зазначили, що країнам необхідно продовжувати застосовувати заснований на свідоцтвах та оцінці ризику підхід при здійсненні заходів щодо поїздок відповідно до міжнародних медико-санітарних правил.

До слова, Кабмін розробляє зміни до постанови, які зобов’яжуть мандрівників, що повернулись із країн, де виявили штам «Омікрон», відбувати самоізоляцію.

Для роботи закладів освіти в умовах карантину співробітники мають бути вакциновані принаймні однією дозою вакцини проти covid-19 для «жовтого» рівня епіднебезпеки та двома дозами – для «червоного» рівня.

У випадку, якщо співробітник має протипокази до проведення щеплення або нещодавно перехворів на covid-19, то повинен надати відповідний медичний висновок або сертифікат про одужання.

Станом на 30 листопада у «червоній» зоні перебуває 19 областей України. У «жовтій» – чотири, а у «помаранчевій» лише дві – Полтавська та Закарпатська.

«Жовта» зона охоплює Тернопільську, Кіровоградську, Чернівецьку і Харківську області.

До слова, у «Дії» тепер можна згенерувати Covid-сертифікат на основі ПЛР-тесту.

Додамо, що в Україні за добу виявлено понад 10 тисяч нових хворих. Найбільше нових заражень виявлено у Києві, Полтавській та Донецькій областях.

Джерело