Монастирський обіцяє, що наші оборонці за 30 хвилин готові мобілізувати сили, щоб відбити прорив кордону

Поляки щодня відбивають по кілька атак мігрантів.  Польські прикордонники повідомляють, що за спинами тих, хто йде на прорив, як і від самого початку загострення – стоять білоруські спецслужби. Вони лазерами та стробоскопами сліплять польських військових, навіть шумові гранати і петарди використовують для психологічного тиску. Але це мало допомагає, оскільки поляки добре підготовлені, різні силові відомства та служби у Польщі максимально скоординовані. Дивлячись, що може чекати українських захисників кордону, наші силовики також постійно тренуються. У Волинській області сьогодні почалися навчання прикордонників, нацгвардійців та поліції з відпрацювання захисту державної межі. Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський запевнив, що наші оборонці здатні дуже швидко реагувати на прорив. І за 30 хвилин на місці вже з'являться військові та техніка. Навчання біля кордону бачили журналісти "5 каналу". 

Нацгвардійці, прикордонники та поліцейські тренуються відтісняти нелегалів з території України – як пройшли навчання (Відео)

Не пропустити жодного мігранта - на кордоні Волинської області з Білоруссю тривають навчання силовиків.   

Нацгвардійці разом із прикордонниками  тренуються  відтісняти нелегалів із території України.Масштабні навчання підрозділів МВС проводяться одночасно у всіх п'яти областях, що межують із Білоруссю. 

"Зараз ми бачимо абсолютну реальність, можливість протягом 30-60 хвилин до точки необхідної, яка буде отримана від розвідки, якщо будуть надходити сили мігрантів. Сили Державної прикорднонної служби, які тут перші будуть на місці, сили поліції і нацгвардії, які абсолютно готові, щоб використовувати сили і засоби для відпору мігрантів", – заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Під час тренувань правоохоронці відпрацювали кілька сценаріїв. Перший – масовий прорив мігрантів. 

"Треба, щоб люди були треновані постійно, щоб як зараз були навчання і повна взаємодія між суміжними підрозділами. Це все відбувалося без зброї", – розповів заступник командира 45-го полку Нацгвардії Іван Зорик.

Також мігранти можуть проникати на український бік невеликими групами, як це було у Польщі. 

"Ми чітко бачимо меседжі, які посилає суміжна держава. Ми бачимо спроби залякування, що можливе перенаправлення незаконних мігрантів, але зараз їх на кордоні не спостерігаємо", – заявив голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко.

Паралельно з підрозділами МВС на кордоні тренувалися спецпризначенці Служби безпеки України. За легендою, перед проривом мігрантів на територію України прибула диверсійно-розвідувальна група іноземної держави, яка перебувала в закинутому будинку. 

"Силами національної поліції і національної гвардії дана група була заблокована, але безпосередню роботу по затриманню даної групи і ліквідації здійснювала штурмова група спецпідрозділу "Альфа", – пояснив помічник керівника УСБУ у Волинській області Андрій Кузьменко.

Поки що українсько-білоруський кордон лише позначений на карті,  за облаштування рубежу в МВС обіцяють узятися з наступного року. А незабаром на межі з'явиться колючий дріт.  На нього з  резервного фонду Волинської ОДА виділили 2,5 мільйона гривень. 

Надія Дворянчук  Олег Ткачук, Волинь, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, Лукашенко заявив, що ЄС має оплатити евакуацію мігрантів із Білорусі.

Раніше, 18 листопада 2021, року Кабмін відправив до кордону з Білоруссю 8,5 тис. поліцейських. 

Нагадаємо, режим Лукашенка в Білорусі штучно спричинив міграційну кризу на кордонах з Євросоюзом. Уранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Дві великі групи мігрантів прорвали паркани і потрапили до Польщі з території Білорусі.

Водночас заступник голови МВС Євген Єнін заявив, що Україна повністю контролює ситуацію на своєму кордоні з Білоруссю. Наразі прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.

Джерело