На аукціоні можна отримати 10-15 млрд доларів

Колишній голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв в етері програми "Дійові особи" на "5 каналі" заявив, що всі політики хочуть мати можливість управління державними компаніми. У випадку із "Нафтогазом" це питання можна вирішити, виставивши компанію на аукціон.

"Всі політики хочуть мати можливість прямого управління державними компаніями, і в цьому є суть проблеми, і поки ця проблема не буде вирішена, поки не буде знайдене рішення, яким чином це бажання приборкати, я думаю, ми будемо мати величезну купу імітацій, фейкових наглядових рад, неприємних дуже ситуацій з наглядовими радами. Вони бувають різними ці ситуації – від мого звільнення. Причина, яка була названа не може бути формально застосована тому, що у моєму контракті був інший показник ключовим, і це був розумний показник. Це якраз ті самі 140 млрд гривень…Частина політиків хотіли мати право вирішувати питання комерційного характеру, хтось через популяристичні причини", – зазначив він.

Приватизація

За словами Коболєва, цей великий прошарок державних компаній є надто великою спокусою.

"Теоретично у випадку "Нафтогазу" вирішенням цієї проблеми могла бути приватизація, оскільки ГТС відокремлена в окрему систему і це дійсно є монопольний бізнес. Якщо "Нафтогаз" виставити на прозорий аукціон – там 10-15 млрд доларів можна отримати. Ці гроші можна витратити на багато корисних речей. Навіть продавши цю компанію, вона все-одно податки буде сплачувати в Україні. Якщо раніше, я вважав, що можна створити корпоративне управління, яке буде ізолювати компанії від політиків, зараз я у цьому сильно сумніваюся", – підсумував колишній голова правління НАК "Нафтогаз".

Подробиці дивіться у відео "5 каналу"

Джерело