На Волині за останні три тижні на та коронавірусну інфекцію, захворіли 6 187 людей. 48 % усіх захворілих – діти, — повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Суспільне побувало в обласній інфекційній лікарні і в дитячій поліклініці Луцька, поспілкувалось з лікарями-педіатрами та батьками, які прийшли на прийом.

Найбільше госпіталізованих – діти до року

У обласній інфекційній лікарні нині лікується 81 дитина із коронавірусною інфекцією і підозрою на неї. Серед них – 27 дітей до року, — розповіла Суспільному виконувачка обов’язків директора Галина Морочковська.

На Волині збільшилась кількість хворих на COVID-19 дітей. Лікарні розповіли про симптоми

З її слів, в більшості випадків госпіталізують дітей меншого віку, підлітки здебільшого лікуються вдома.

"По перебігу: підвищується температура до високих цифр. Виражений кашель, нежить, і коли діти починають задихатися, це менші діти, тоді батьки звертаються за допомогою", — каже Галина Морочковська.

Черги на прийом у дитячій поліклініці Луцька

Удвічі зросла кількість дітей, які звертаються із ознаками захворювання на респіраторні вірусні інфекції на прийом у Луцьку міську дитячу поліклініку, — каже лікарка Наталія Кеда. З її слів, ознаки респіраторної вірусної інфекції – привід для тестування на наявність COVID-19.

За минулий рік за 20 днів нового року у поліклініці було проведено 40 обстежень. У цьому ж році за цих три тижні вже обстежили 225 дітей, — говорить Наталія Кеда. Додає: із них за останні чотири дні 178 тестів і з них 125 – позитивні.

Що кажуть лікарі-педіатри

Лікарка Валентина Буймистрик веде прийом у Луцькій дитячій поліклініці. З її слів, останніми днями вдвічі збільшилася кількість дітей зі скаргами на підвищену температуру тіла, нежить, біль у горлі, кашель.

З її слів, інкубаційний період коронавірусної інфекції COVID-19 може тривати від одного до 14 днів. Лікарка говорить: якщо батьки мають будь-які підозри, — слід звертатися до медиків.

За даними волинського обласного лабораторного центру контролю та профілактики хвороб станом на 24 січня з 251 нового виявленого випадку коронавірусної інфекції за добу, 52 недужих — це діти.

Що відомо За останню добу на Волині підтвердили 251 новий випадок коронавірусної інфекції. Дві людини померли від ускладнень хвороби померли. Станом на 2 листопада на Волині щепили від коронавірусної інфекції 230 неповнолітніх. Міністерство охорони здоров'я погодило бустерне щеплення для всіх категорій населення від 18 років. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Міністерство охорони здоров'я розглядає можливість дозволити з квітня 2022 робити щеплення проти коронавірусу дітям від 5 років.

Джерело