Про це повідомили в Міністерстві культури.

Меч гетьмана Сагайдачного привезуть в Україну

Фото Міністерства культури

“Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам’ятки. Рішення про привезення меча Сагайдачного в Україну вже усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу”, – повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Меч Петра Сагайдачного знаходиться у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином.

Також Ткаченко запросив міністрів Польщі та Литви до України, щоб вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

  • Нагадаємо, археологи розповіли деталі про знайдений меч вікінга, датований IX сторіччям.Знахідку, зроблену у 2015 році на північно-східному узбережжі Папа-Вестрей (Шотландія), ретельно досліджують у межах робіт, що тривають після розкопок.
  • Українські археологи знайшли фрагменти кераміки ранньозалізного часу. Старовинну скіфську кераміку виявили під час експедиції у Луцьку.
  • Нагадаємо, нові сенсаційні знахідки часів Римської імперії археологи виявили поблизу села Карів Червоноградського району. Їх датують початком III ст. н. е. і відносять до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів.
  • Також у турецькій провінції Анталія, в районі Сіде, під час археологічних розкопок виявили залишки стародавніх споруд: під знесеним будинком археологи розкопали кілька будівель. Добре збереглася синагога VII століття.

Джерело