"Ми з України". Презентація медіа-проєкту під такою назвою відбулася у Вінниці 17 травня у мистецькому просторі "ПІЧ". Це фільм про життя та діяльність митців в умовах повномасштабної війни, розповіла Суспільному одна із авторок ідеї Олександра Венславовська.

"Ми вирішили, що культура і митці – це важливий сегмент. Ми бачили, що багато митців пішли в ТрО і ЗСУ, взяли в руки зброю. І ми вирішили створити проєкт, відеохроніку саме про митців, які залишилися в Україні: або продовжили свою діяльність, або пішли воювати", – каже Олександра Венславовська.

Героями першої серії стали музиканти та письменники. А саме письменниця та перекладачка Катерина Калитко (Вінниця), письменник, громадський діяч та перекладач Сергій Жадан (Харків), археолог, музикант та поет Павло Нечитайло (Кам'янець-Подільський), співак, композитор та автор пісень Саша Буліч (Буль) (Чернівці), письменник, директор фестивалю "Форпост" Костянтин Пархоменко (Кам'янець-Подільський).

"Це медійний проєкт у форматі інтерв’ю. Ми просто вирішили поговорити з цими людьми і вирішили запитати, що у них на серці, що у них в думках, як вони все оцінюють, що вони переживали у перший день війни і яка їх громадянська позиція з точки зору митців, що презентують Україну", – розповідає Олександра Венславовська.

Показати спектр цього часу, каже, вирішили через мистецьку спільноту, митців, інтелектуалів. Вони, на думку авторки ідеї, чи не найкраще дають оцінку того, що відбувається, правильно стратегують і дають розуміння до чого рухатися.

Зйомки відбувались у перші тижні війни у таких містах, як Вінниця, Чернівці, Харків, Хмельницький та Бакота. У проєкті інші серії з художниками, мистецькими просторами, фестивалями, хореографами, театром.

Перед початком першої серії одна із його героїнь, Катерина Калитко, читала свою поезію.

Фільм буде транслюватися у телемарафоні Суспільного, а також його можна буде побачити на інтернет платформах мистецького об'єднання "Plai".

"Сподіваємося, що можна буде знайти когось із європейьсикх партнерів і показати його ще на західну аудиторію, оскільки там є англійські субтитри", – каже Олександра Венславовська.

Читайте також У Вінниці запрошують до збору книг для українських підлітків, які знайшли прихисток у Польщі Продають смаколики та квіти: вінницькі школярі збирають гроші для ЗСУ

Джерело